Перес: Да го донесеме Роналдо? Повторно? Па, тој има 38 години

Кристијано Роналдо во новата сезона влезе како играч на Манчестер Јунајтед, но, според светските медиуми, тој е незадоволен и бара клуб во кој ќе може да се бори за титули во Лигата на шампионите и шампионат.

Чувствува дека Јунајтед нема да може да му го понуди тоа, а тоа што во првиот натпревар беше резерва и одигра само дел од второто полувреме во поразот од Брајтон и Хоув Албион, секако не е она што го задоволува. Но, опциите за трансфер се сè помали и помали.

Португалскиот ас наводно им бил понуден на многу гиганти на европскиот фудбал, но засега не е пронајден никој што ќе го прифати неговото доаѓање. Одбиен од ПСЖ, не го сакаа во Баерн и Челси, Атлетико ја отфрли можноста да го доведе, а нема да се врати ниту во Реал Мадрид.

Ова е заклучокот на медиумите кои ја пренесуваат изјавата на претседателот на тој клуб, Флорентино Перес, кој одговори на прашањето на навивачите за можното враќање на Португалецот. „Да го донесеме Роналдо? Повторно? Па, тој има 38 години“, рече Перес на поминување.

Роналдо, кој во февруари следната година ќе го прослави својот 38 роденден, играјќи за Реал го заслужи статусот на легенда на тој клуб.

реклама

Бритни Спирс повторно се разголи на Instagram, обожавателите се загрижени

Read more

Анален секс за почетници: 13 прашања кои секогаш сте сакале да ги поставите

Read more

Колапс на доларот: Многумина го предвидуваат, но никако да се случи

Read more

Картаполов без кочници: Кажете што се случува на фронтот, Русите не се глупави

Read more

Фудбал

Меси најави: Во Катар ќе биде моето последно Светско првенство

Read more

Станковиќ нов тренер на Сампдорија

Read more

Македонската фудбалска репрезентација на 65. место на ФИФА ранг-листата

Read more

Повеќе не ја кријат врската: Тоти конечно се појави со новата девојка

Read more
 

Спорт

Меси најави: Во Катар ќе биде моето последно Светско првенство

Читај повеќе

Станковиќ нов тренер на Сампдорија

Читај повеќе

Македонската фудбалска репрезентација на 65. место на ФИФА ранг-листата

Читај повеќе
  • play_arrow

Бејзбол навивач се фрли преку ограда обидувајќи се да фати историски хоум-ран

Читај повеќе

Повеќе не ја кријат врската: Тоти конечно се појави со новата девојка

Читај повеќе

Бразилскиот тренер-силувач осуден на 109 години затвор

Читај повеќе
  • play_arrow

Пиоли: Милан направи премногу грешки против Челси

Читај повеќе

Јокиќ се повреди пред стартот на сезоната

Читај повеќе

Се степаа играчи на Голден Стејт Вориорс, ќе летаат и казни

Читај повеќе