Перишиќ се врати во Интер, Баерн одби да го купи

Крилото Иван Перишиќ се врати во Интер. Тренерот на Баерн Минхен, Ханси Флик изјави дека Баварците се откажуваат од опцијата за купување на правата на 31-годишниот Хрват.

Перишиќ минатата сезона ја помина во Германија на позајмица. Баерн му плати на Интер 5 милиони евра и можеше да го откупи играчот за 20 милиони. Сепак, Германците се обидоа да ја намалат големината на трансферот, но клубовите не постигнаа договор.

Минатата сезона Перишиќ одигра 35 натпревари, постигна 8 гола и направи 10 асистенции.

И другите двајца, кои беа отстапени на „Алијанц Арена“ – Филипе Кутињо и Алваро Одриосола, исто така се вратија во своите тимови, односно во Барселона и Реал Мадрид.

Remote video URL
реклама

Гејтс: Се ближи крајот на пандемијата

Read more

Најдобрите љубовни комбинации во хороскопот

Read more

Убавица на денот: Ноам Алон

Read more

Каков секс сакаат жените?

Read more

Фудбал

Анчелоти: Мислев се зафркаваат за Супер лигата

Read more

УЕФА ја разгледува можноста за забрана на Јувентус и Реал во евро-куповите следната сезона

Read more

Меси постави нов рекорд

Read more

Ибра потпишува нов договор со Милан

Read more
 

Спорт

Анчелоти: Мислев се зафркаваат за Супер лигата

Читај повеќе

УЕФА ја разгледува можноста за забрана на Јувентус и Реал во евро-куповите следната сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Дејвис го одигра првиот натпревар по повредата во февруари

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси постави нов рекорд

Читај повеќе

Ибра потпишува нов договор со Милан

Читај повеќе

Перес: Евролигата ја спаси кошарката

Читај повеќе

Чеферин: Сите ме разочараа, но Барса најмалку

Читај повеќе

Фудбалските лиги повторно пред прекин?

Читај повеќе
  • play_arrow

Пирова победа за МЗТ, Младост патува во полуфиналето

Читај повеќе