НБА 2022/2023

Перкинс: Клиперс ќе стигне до финалето на НБА

Поранешниот НБА играч, а сега стручњак на ESPN, Кендрик Перкинс, смета дека Клиперс се фаворити во Западната конференција.

– Лос Анџелес Клиперс се најопасната екипа во Западната конференција. Сега е време Пол Џорџ и Каваи Ленард да се прослават и да стигнат до финалето на НБА, ако не и да освојат шампионска титула. Западот е нестабилен. Гледам во составот на тимот - одамна не е почеток на сезоната. Имаат еден од најдлабоките ростери во лигата. Ги гледам како тим насочен кон победа. Зубац погодува дабл-дабл, периметарските играчи работат на одбрана, Расел Вестбрук игра прилично проклето добра кошарка. Клиперс се моите фаворити во Западната конференција и тие ќе се пласираат во финалето на НБА, рече Перкинс на „First Take“.

Претходно стручњакот изјави дека Сакраменто Кингс ќе стигне до финалето на конференцијата.

реклама

Руска докторка открива која храна е „гориво за канцер“ по 40-тата година

Read more

Апасиев: Убиецот на Ибе Паликуќа сега има улица во Скопје

Read more

Снег во Шведска - 118 години тоа не се случило во овој период од годината

Read more

Зошто археолозите стравуваат да ја отворат гробницата на првиот кинески император?

Read more

Кошарка

Дрес од МЗТ за градоначалникот на Њујорк, Ерик Адамс

Read more

Дали Дончиќ ќе го сруши НБА рекордот за најголема плата?

Read more

Хауард: Ако не ме повикате за ЛОИ ќе играм за Тајван и ќе ви дадам 85 поени

Read more

Топ 10 најплатени играчи во Евролигата

Read more
 

Спорт

Капело објасни зошто Јувентус има предност во трката за Скудетото

Читај повеќе

Дрес од МЗТ за градоначалникот на Њујорк, Ерик Адамс

Читај повеќе

И Интер добива сопственик од Блискиот Исток?

Читај повеќе

Хамилтон пред Јапонското ГП: Се надевам Ред Бул нема да биде 30 секунди пред сите

Читај повеќе

Невидена доминација на Интер над Милан во 2023 година

Читај повеќе
  • play_arrow

Онана направи нов кикс, па се извини: Јас сум крив што загубивме од Баерн

Читај повеќе

Дембеле синоќа постави срамен рекорд во Лигата на шампионите

Читај повеќе

Зад голот на голманот на Лацио се крие интересна приказна

Читај повеќе

Откриена крими банда: Бугари и Романци на бизарен начин ги мамеле обложувалниците

Читај повеќе