Пет бои што ќе ги обожаваме оваа есен

Летото завршува и време е да размислуваме за есенската мода и претстојните трендови. Кои бои ќе бидат во тренд оваа есен?

Розова

Точно е дека светлите и топли нијанси се резервирани за пролетта, но понекогаш треба да ја разбиеме монотонијата и да внесеме свежина во есенските денови. 

Темно зелена

Одличен избор доколку сакате да го освежите изгледот.

Сина

Сите нијанси на сината боја дефинитивно мора да бидат присутни во вашиот гардеробер оваа есен.

Портокалова

Оваа боја е во тренд секоја есен. Може да ја комбинирате како што ќе посакате.

Темно црвена боја

Ќе изгледате женствено и модерно во кошули, џемпери или со детали во оваа боја.  

реклама

Измерени повеќе од 15.000 пениси: Кој е златниот просек?

Read more

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Седум предмети преку кои е најголема шансата да се заразите со корона

Read more

Катапулт поза: Повеќекратен оргазам за неа, дрска игра за него

Read more

Стил

Нова генерација на модни дизајнери и инженери за иднината на модата

Read more

Златно модно правило за омилената есенска комбинација

Read more

Зачекорете во модната револуција со колекцијата VOYAGE на Стефанија Насеска

Read more

Четири производи за нега на кожа што треба да ги избегнувате во овој период

Read more

Магазин

Обожавате хорор филмови? Веројатно подобро се справувате со пандемијата

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа кивањето во забавена снимка?

Читај повеќе

Ана Винтур се разведува по 16 години брак

Читај повеќе

Седум предмети преку кои е најголема шансата да се заразите со корона

Читај повеќе

Осум лаги за сексот што важат само во порно филмови

Читај повеќе

Нов експеримент: Оние маски кои најчесто ги носиме, најмалку штитат

Читај повеќе

Коронавирусот може да преживее на кожата до девет часа

Читај повеќе
  • filter

Вистинско пријателство: На грб ја носел неподвижната другарка до врвот на Олимп

Читај повеќе

Зелени тестенини со печурки и свински врат

Читај повеќе