Пет идеи за вечера со пилешко

Пилешки стек, полнети пилешки гради и слично, во овие пет идеи ќе пронајдете инспирација за вкусна семејна вечера. Ако на пилешкото му додадете печурки, тестенини и спанаќ ќе добиете највкусен оброк.

Ќе погледнете и интересен рецепт за полнето пилешко мевце наросено со рендан кашкавал и црвен пипер, печено во рерна.

Погледнете го видеото за останатите вкусни рецепти.

реклама

Рецепти

Предлог за десерт: Баклава со бадеми и со суво грозје

Read more

Рецепт на денот: Пилешко во сос со куркума

Read more

Витаминска бомба за одбрана од вируси

Read more

Рецепт на денот: Пилешко со мед и лимета

Read more

Нови видеа

play_arrow

Што се случувало во првите минути од ударот на астероидот што ги збриша диносаурусите?

Read more
play_arrow

15 –те најстрашни места на планетата Земја

Read more
play_arrow

Што е темна материја, а што темна енергија?

Read more
play_arrow

Тест за издржливост: 16 минути интензивни вежби за целото тело

Read more
play_arrow

Како да набилдате трицепси со вежбање дома?

Read more
play_arrow

15 дизајни на патишта кои ќе го променат светот

Read more
play_arrow

Вежби за истегнување за луѓето со седечка работа

Read more
play_arrow

15 најголеми мегапроекти на Блискиот Исток

Read more
play_arrow

7 најголеми шокови на Светското првенство на сите времиња

Read more
play_arrow

Како да топите маснотии без да губите мускулна маса?

Read more
play_arrow

15 најчудни места на Земјата кои навистина постојат

Read more
play_arrow

Најдобрите вежби за затегнување на задникот и бутовите

Read more