Пет хороскопски знаци ќе имаат голема среќа во љубовта оваа есен

Љубовниот хороскоп за есен 2022 носи одлични прилики за пет знаци на зодијакот.

Овие хороскопски знаци ги очекуваат неверојатни љубовни авантури во текот на есента. И покрај ретроградните Меркур и Марс и другите аспекти на планетите кои не се многу поволни, овие знаци ќе го најдат своето место под небото на љубовта и ќе почувствуваат неверојатна среќа.

РАК

Раковите кои сонуваат да основаат семејство треба што почесто да ги посетуваат социјалните настани - изложби, концерти, театри. Таму меѓу многу непознати луѓе ќе запознаат личност со која им е судено да доживеат неверојатна среќа и стабилна и долга врска.

ВОДОЛИЈА

Водолиите ќе бидат на својот врв оваа есен, ќе ги шармираат сите што ќе ги сретнат, едноставно ќе биде невозможно да им се одолее. Ова се однесува на припадниците на двата пола. Ѕвездите велат дека судбоносните средби им се загарантирани, а можно е да се работи за личност која ја запознале некогаш, а со која некако во текот на животот постојано се одминувале.

ЛАВ

Лавовите ќе имаат неверојатно возбудлива и убава есен. Сите ќе сакаат да бидат во нивно друштво, па може да очекуваат постојани покани за состаноци, патувања во природа, каде ќе запознаваат нови луѓе кои ќе им го привлечат вниманието. Советите на ѕвездите е да не ги одбивате овие покани - колку поактивен живот водите, толку се поголеми шансите да ја запознаете својата сродна душа.

ОВЕН

Овенот исто така нема долго да биде сам. Новите познанства буквално ќе ги „преплават“ со покани за излегување, многу често некаде во природа, на прошетка... А при ваквите прошетки на чист воздух ќе имаат можност радикално да го променат личниот живот. Сепак, советот на ѕвездите е да не брзате! Од избрзани одлуки и обиди се да се забрза, постои ризик да ги избркате потенцијалните животни партнери.

ВАГА

Есента ќе биде многу весела за Вагите, исполнета со нови познанства и искуства. Не е исклучено да им се прикрадат некои стари познаници, луѓе кои долго време копнееле по нив, а кои првпат ќе ги видат во ново светло - како потенцијални партнери со кои би можеле да имаат страсна и емоционална врска. Едноставно, оваа есен нема да биде воопшто здодевна за Вагите!

Тагови
реклама

Ограда од надвозник падна во Автокоманда, откорнати се дрвја, поплавени улици, делови од Скопје останаа без струја

Read more

Оградата од мостот во Автокоманда падна врз две возила

Read more

Доларот зајакна, еврото ослабе

Read more

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Љубов и секс

3 фрази што откриваат дека сте во врска со манипулатор

Read more

Голем љубовен хороскоп за лето 2024: Кој ќе го преживее ретрограден Меркур?

Read more

Зошто некои мажи не ги завршуваат долгите врски со брак?

Read more
Правило на 5 минути за решавање расправии

Како се решаваат расправии во врската со „правилото на 5 минути“?

Read more
 

Магазин

Голем неделен хороскоп од 24 до 30 јуни

Читај повеќе

Дали јадењето месо ни помага да живееме до 100 години?

Читај повеќе

3 фрази што откриваат дека сте во врска со манипулатор

Читај повеќе

Еден јасен симптом сигнализира дека е време да се проверат бубрезите

Читај повеќе

Кои раси на кучиња се помалку отпорни на високите температури и жештини во град?

Читај повеќе

Кој е најздравиот начин да зготвите јајца?

Читај повеќе

На кои популарни туристички дестинации се забележани најмногу напади на ајкули?

Читај повеќе

Два вида леб што треба да престанете да ги јадете

Читај повеќе

Кои хороскопски знаци живеат по мотото „Целта ги оправдува средствата“?

Читај повеќе