Пет хороскопски знаци кои ги очекува запросување до крајот на годината

Оваа година ќе им донесе повеќе среќа во љубовта на некои хороскопски знаци.

Многу парови ќе одлучат да направат значаен чекор во врската, а ѕвездите се особено наклонети кон одредени хороскопски знаци.

Во остатокот од текстот дознајте кои знаци ќе го постават судбоносното прашање до крајот на годината.

БИК

Овој земјен знак сака стабилност и сигурност во врската, па кога е во врска подолго време, е склон да ја запроси саканата личност. Исто така, Биковите се познати по својата одлучност и тврдоглавост, па нема да се откажат од својата цел.

РАК

Романтичните Ракови оваа година имаат шанса да се свршат. Тие се многу емотивни и се поврзуваат со партнерот на длабоко ниво, што може да ги мотивира да направат чекор напред во нивната врска.

ДЕВИЦА

Прецизните и организирани Девици однапред и детално го планираат запросувањето. Доколку се чувствуваат сигурно и среќно во врската, одлуката за запросување може да ја донесат како логичен чекор во врската.

ВАГА

На урамнотежените и праведни Ваги им треба долго време да се одлучат за запросување, но кога ќе се чувствуваат сигурно и среќно во својата врска, можат да се решат на тој чекор.

СТРЕЛЕЦ

Авантуристичките и слободоумни Стрелци ќе се свршат само ако се чувствуваат среќни и стабилни во нивната врска. Тие се познати по својата храброст и подготвеност да преземаат ризици, па затоа нема да се двоумат во својата одлука.

Тагови
реклама

Плутон влегува во Водолија после 200 години: Што ќе ни донесе?

Read more

Запознајте се со хотелите на Фибула за сезона 2023 и одберете одмор од соништата

Read more

Огромни резерви на гас и нафта откриени во Тунис и Либија

Read more

При полициска акција на наплатна рампа кај Тетово запленето големо количество дрога

Read more

Љубов и секс

Има три начини на кои луѓето гледаат порно, само еден е здрав

Read more

Како да ги прифатите мааните на вашиот партнер?

Read more

Студија одговори на вечното прашање: Дали мажите и жените можат да бидат „само пријатели“?

Read more

Зошто мажите глумат оргазам?

Read more
 

Магазин

Три најчесни знаци од Зодијакот на кои секогаш можете да се потпрете

Читај повеќе

Идеја за посен ручек: Полнети тиквички

Читај повеќе

Може ли вежбањето дома без опрема да даде добри резултати?

Читај повеќе

Запознајте се со хотелите на Фибула за сезона 2023 и одберете одмор од соништата

Читај повеќе
  • play_arrow

Зебра избегала од зоо во Сеул и со часови талкала низ градот

Читај повеќе

Како вашите омилени сосови ви го саботираат процесот на слабеење?

Читај повеќе

Плутон влегува во Водолија после 200 години: Што ќе ни донесе?

Читај повеќе

Најчести грешки што ги правиме во одгледувањето растенија

Читај повеќе

Има три начини на кои луѓето гледаат порно, само еден е здрав

Читај повеќе