Пет машки тајни за сексот кои секоја жена мора да ги знае

На мажите мора јасно да им дадете до знаење што ви се допаѓа, а што не во сексот.

Тешко е да се разберат мажите, особено кога станува збор за интимноста. Мажите можат себеси да се претстават на еден начин, а ситуацијата да биде поинаква зад затворени рати. Разбирањето на неговите емоции и начин на однесување ќе направи да воспоставите подобра врска со него – емотивна и физичка.

Мажите размислуваат многу за нивните сексуални заслуги, сакаат признание за работите кои ги прават и конкретно укажување на работите кои не ги прават баш најдобро.

За да ги подобрите работите во спалната соба ќе ви помогнат овие тајни:

  1. Мажите сакаат да им кажете што точно сакате во сексот, не ви ги читаат мислите.
  2. Мажите сакаат веднаш да преминат на работата.
  3. Мажите сакаат еден вид признание за вложениот труд со цел да ве задоволат.
  4. Мажите се многу свесни за својот сексуален ефект.
  5. И мажите се загрижени за изгледот на нивното тело.
реклама

Волстрит се тресе, инвеститорите стравуваат

Read more

Дали секое Светско досега било наместено?

Read more

Необичен знак за недостаток на витамин Б12

Read more

Мачка ја прекина прес-конференцијата на Бразил пред мечот со Хрватска

Read more

Љубов и секс

Три причини зошто жените глумат оргазам

Read more

Какви мажи сакаат жените?

Read more

Кои се најсреќните датуми за свадба во 2023?

Read more

Секс позата „пегла“ е идеална за оние кои не сакаат акробации

Read more
 

Магазин

Три причини зошто жените глумат оргазам

Читај повеќе
  • play_arrow

Како најдобро да го исчистите стаклото на туш кабината?

Читај повеќе
  • play_arrow
Кралица на зимата: Неколку рецепти со леќа

Кралица на зимата: Неколку рецепти со леќа

Читај повеќе

Кои зачини помагаат за побрзо варење и здрави црева?

Читај повеќе

Дали сте зависни од коцкање и обложување?

Читај повеќе

Магнетна резонанца: Зошто се прави и како изгледа овој дијагностички преглед?

Читај повеќе
  • play_arrow

По многу години, се роди прле во скопската Зоолошка

Читај повеќе

Time: Зеленски е личност на годината

Читај повеќе
  • filter

Кајгана fun with flags: Епизода 4 - кога синот на претседателот црта знаме

Читај повеќе