Пет начини да си го живнете сексуалниот живот со партнерот

Доколку первезните игри и секс играчките не се за вас, тоа не значи дека до крајот на животот сте осудени на досаден и едноличен сексуален живот. Како да ги зачините работите на едноставен начин?

Разговарајте отворено за фантазиите

Искрениот и отворен разговор со партнерот е добар начин да го подобрите сексуалниот живот. Слободно раскажете си за што фантазирате, нешто што не сте го направиле, а би сакале да го пробате.

Гледајте порничи заедно

Доколку ви фали инспирација, можеби ќе уживате да гледате како се сексаат други луѓе, а ќе ви светне и некоја идеја.

Направете листа на работи кои ги сакате/не ги сакате/можеби ги сакате

Правењето листи не е баш секси, но ваква листа би можела да ве инспирира да размислите што ви допаѓа и што сè би сакале да промените во сексуалниот живот. Кога ќе ги споредите листите со вашиот партнер, можеби ќе се изненадите.

Обидете се со едноставни секси разговори

Некои луѓе сакаат да зборуваат за време на секс, на други им е незгодно, но доколку не пробате - нема да знаете дали ви се допаѓа. Доколку не знаете како да почнете, добра идеја е на партнерот да му кажете што ви се допаѓа кога ви го прави тоа или што би сакале да му правите на него.

Променете го местото

Не морате да се сексате само во кревет. Обидете се на под, на фотеља, стоејќи… тоа ќе внесе различност од позите на кои сте се навикнале.

Ако не помага ништо од ова - променете го партнерот :)

 

реклама

Кој е полицаецот кој со три потези спречи трагедија во Капитол хил?

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

Спасовски: Секогаш ќе се најде некој мангуп за да се пофали на социјалните мрежи и да покаже дека е интересен

Read more

Беровец лажел дека е киднапиран и изнудил 10.000 евра од татко му

Read more

Љубов и секс

Трите најверни хороскопски знаци

Read more

Пет работи кои секоја изневерена жена треба да ги знае за љубовницата

Read more

Знаци дека партнерот е несигурен во себе и незадоволен во врската

Read more

Кои секс трендови ќе владеат во 2021?

Read more
 

Магазин

Трите најверни хороскопски знаци

Читај повеќе
  • play_arrow

Ријана со нова секси колекција на долна облека

Читај повеќе
  • play_arrow

Најсмешната фејл компилација на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Прошетка по снежната Битола

Читај повеќе
  • play_arrow

Најпаметниот папагал

Читај повеќе

Како вакцината против коронавирус ќе стане најмоќниот пасош во светот?

Читај повеќе
  • play_arrow

Десерт за слабеење: Шест рецепти за колачиња со овес

Читај повеќе
  • play_arrow

Како би издржал човекот на секоја планета од Сончевиот Систем?

Читај повеќе

Отворена линија за пријавување електричен и електронски отпад: Дали знаете колку е штетен ЕЕ отпадот?

Читај повеќе