Пет начини како да посакате добредојде на есента во вашиот дом

Колку и да го сакаме летото и топлото време, не можеме да одолееме на есента. Искористете го новото годишно време, за да го разубавите вашиот дом и да внесете свежина во просторот.

Декоративни предмети

Декоративните предмети ќе го разубават вашиот дом, а нема да ви бидат потребни многу пари. Може да направите вазна од тиква, ќе изгледа необично и убаво.

Кафеави нијанси

Внесете кафеави нијанси. На фотелјата и двоседот ставете го омиленото ќебе. Нема ништо поубаво од тоа да пиете чај и да ги слушате звуците на дождот.

Свеќи

Купете миризливи свеќи со арома на портокал, цимет, јаболко. Престојувањето дома ќе биде поубаво со пријатната атмосфера која ја прават свеќите.

Искористете ги паднатите лисја и декорирајте ја вратата од вашиот стан. Исто така, може да ги ставите во рамка за слика.

Купете нова постелнина

Со купување на нова постелнина ќе ја преуредите собата без големи трошоци. Боја на цигла, сенф, сива или златна се совршени есенски тонови. Може да купите јастучиња, ќебе, јорган.

реклама

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Read more

Четири хороскопски знаци кои важат за најжешки во кревет

Read more

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Малку допири, многу уживање: Идеална секс поза за летните денови

Read more

Архитектура

Anthenea, првиот пловен луксузен еко-хотел на соларна енергија

Read more

Роботи помагаат во изградба на брана во Јапонија

Read more

Највисокиот монтажен облакодер во светот се гради во Сингапур

Read more

Поглед во луксузниот дом на Џенифер Лоренс, вреден 10 милиони долари

Read more

Магазин

  • filter

Што кажува вашиот фрижидер за вас?

Читај повеќе

Истражување: Ниту карантин во текот на пандемија не спречува неверство

Читај повеќе
  • play_arrow

Anthenea, првиот пловен луксузен еко-хотел на соларна енергија

Читај повеќе
  • play_arrow

Готово за 10 минути: Четири рецепти за брз ручек

Читај повеќе
  • play_arrow

Хормонски дисбаланс кај жените: Како да го решите на природен начин?

Читај повеќе

Четири хороскопски знаци кои важат за најжешки во кревет

Читај повеќе

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Читај повеќе

Секој шести руски работодавач го гледа хороскопскиот знак на потенцијалните работници

Читај повеќе

Најголемата грешка при носењето заштитна маска

Читај повеќе