Пет најлоши брендови за гуми кои би требало да ги одбегнувате

Гумите играат важна улога во стабилноста и безбедноста на возилото.

Затоа е многу важно кога ќе дојде време да ги замените гумите на вашиот автомобил да проверите кои брендови се подобри, односно кои треба д ги одбегнувате.

Експертите за гуми, но и корисниците, препорачуваат во широк лак да ги заобиколите овие пет брендови:

- AKS

- Compass

- Telluride

- Westlake

- Geostar

Производите на овие компании не ги задоволуваат основните критериуми за безбедност и не ја поминале контролата на квалитет. Многу брендови за автомобилски гуми, особено оние од Кина (вклучувајќи ги петте наведени погоре) во одреден период биле под истрага на овластените служби или биле приморани да ги повлечат своите производи од продажба, наведува хрватски Index.hr.

Ако барате нови гуми, најдобро е да ги разгледате брендовите кои нудат проверен квалитет, како Cooper, Goodyear, BFGoodrich, Bridgestone, Continental, Dunlop, Firestone, Kumho, Michelin, Toyo, Uniroyal и Yokohama.

Овие компании нудат квалитетни автомобилски гуми во ценовен опсег што може да се вклопи во сечиј буџет.

реклама

Америка е на раб на граѓанска војна, полицијата клекна пред демонстрантите

Read more

Објавено уште едно видео од бруталното однесување на полицијата кон Џорџ Флојд

Read more

Што се знае за полицаецот кој го уби Џорџ Флојд?

Read more

Мухамед Зекири со сопругата и ќерката се хоспитализирани со COVID-19

Read more

Авто новости

Hyundai го претстави новиот Santa Fe, во продажба од септември

Read more

Поглед во тјунираниот BMW M760Li xDrive

Read more

Corvette C8 против Corvette C7

Read more

Објавени првите фотографии од Серија 4 на BMW

Read more

Автомобили

  • filter

Hyundai го претстави новиот Santa Fe, во продажба од септември

Читај повеќе
  • filter

Поглед во тјунираниот BMW M760Li xDrive

Читај повеќе
  • play_arrow

Corvette C8 против Corvette C7

Читај повеќе
  • filter

Објавени првите фотографии од Серија 4 на BMW

Читај повеќе

BMW ќе отпушти 5.000 работници поради коронавирусот

Читај повеќе
  • play_arrow

Nissan со тизер го најави новиот спортски автомобил

Читај повеќе
  • filter

Land Rover го тестира новиот Defender со V8 мотор

Читај повеќе
  • filter

Mercedes ја претстави освежената Е класа

Читај повеќе
  • filter

Поволно, ама бајаги возено

Читај повеќе