Пет причини зошто iPad Pro може да го замени класичниот компјутер

Компанијата Apple секогаш се наоѓа на лидерските позиции во трката за нови технолошки напредоци, па затоа не е изненадувачки фактот што Apple тврди дека новиот iPad Pro е способен да го замени лаптопот и да ја врши секоја функција дури и подобро од него.

Во новото видео на компанијата Apple се издвојуваат пет причини поради кои iPad Pro би го заменил компјутерот и лаптопот, примарно бидејќи тој има помоќна конфигурација од повеќето од нив.

реклама

Наука и технологија

National Geographic со дрон сними документарец за Монт Еверест

Read more

Неверојатен тајмлапс: Движењето на Сонцето во текот на 10 години

Read more

Како да блокирате пораки на iPhone?

Read more

Сè што треба да знаете за 5G

Read more

Нови видеа

play_arrow

10-минутни лесни вежби за затегнат задник

Read more
play_arrow

Во забавена снимка: Како делуваат различните маски за заштита од COVID-19?

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Хумус на турски начин

Read more
play_arrow

Да ти нацртам: Што значи безбедна дистанца од 2 метра?

Read more
play_arrow

Дуа Липа објави нов спот за „Hallucinate“

Read more
play_arrow

Коронавирус и имунитет – научно објаснето

Read more
play_arrow

Како ќе патуваме со авион во ковид иднината?

Read more
play_arrow

8-минутни вежби за стомачни со Памела Рајф

Read more
play_arrow

Споредба на Хрватска и Србија

Read more
play_arrow

Дали е подобро да се посвои машко или женско маче?

Read more
play_arrow

Стигна трејлерот за продолжението на Netflix хитот „The Kissing Booth“

Read more
play_arrow

Летен фит предизвик: Затегнете ги нозете

Read more