Пет причини зошто жените изневеруваат

И жените изневеруваат, исто како мажите, но често недостасуваат одговори на прашањата колку често изневеруваат и поради што го прават тоа.

Советникот за љубовни проблеми, Рене Ли, направи студија и дојде до петте најчести причини поради кои жените вршат прељуба.

1. Сакаат промена

Промените, најчесто оние негативните, предизвикуваат различни емоции и ги тераат луѓето да се прашаат до каде се и како ќе биде понатаму. Тие оставаат видливи траги на жените, а нивните партнери понекогаш немаат разбирање за нив бидејќи се оптоварени со сопствените проблеми.

Од таа причина кај жените се јавува желба за промена, за некој кој ќе ги насочи кон нешто поинакво и повеќе позитивно.

2. Недостаток на внимание

Многу жени кои се во долги врски по одреден период не се чувствуваат доволно посакувано. Ова се случува поради недостаток на убави зборови и внимание од страна на партнерот. На жените им е многу важен фидбекот, комплиментите и знаците дека партнерот ги забележува. Ако тоа го немаат дома, депресијата и фрустрациите ќе ги лечат на друго место.

3. Имаат чувство дека е готово

Ова чувство создава голема празнина којашто жената ја ублажува така што минува време со некој друг. Често се случува на тој начин намерно да се ставаат во искушение бидејќи сакаат да знаат што чувствуваат и колку им е всушност грижа за партнерот.

4. Нема повеќе забава

Ако нема забава и смеа во врската, жената тоа ќе го побара на друго место, кај луѓе на кои не им недостига смеата. Тоа може да бидат колеги, пријатели, но многу често и други мажи.

5. Досада во креветот

И жените сакаат новитети во кревет, копнеат по сексуални промени бидејќи им е важно да се чувствуваат посакувано. Често знаат да го споредат својот сексуален живот со еротски книги или еротски филмски сцени, по што создаваат верување дека можат да бидат подобри во сексот. Токму поради тие причини може да побараат возбуда на друго место.

Тагови
реклама

Реџепи издржа само една рунда

Read more

Зошто Кина сака да гради канал до Дунав преку Вардар?

Read more

Порано беше светска шампионка, денес е ѕвезда на сајт за возрасни

Read more

Џенифер Лопез потврди дека е во врска со Бен Афлек

Read more

Љубов и секс

Пет причини зошто луѓето остануваат во токсична врска

Read more

Најлесно ќе се вљубите во овие знаци, создадени се за љубов

Read more

Секс без табуа: За што најчесто фантазираат мажите и жените?

Read more

Пет совети за првото сексуално искуство во животот

Read more
 

Магазин

Рецепт на денот: Запечени палачинки со мелено месо

Читај повеќе
  • filter

Џенифер Лопез потврди дека е во врска со Бен Афлек

Читај повеќе

Истражување: Чоколадото помага за согорување на маснотии и губење килограми

Читај повеќе

Навики кои се штетни за менталното здравје

Читај повеќе

Рецепт на денот: Пилешка салата

Читај повеќе

Што не треба да јадете по тренинг?

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто Кина сака да гради канал до Дунав преку Вардар?

Читај повеќе

Горда, страсна, театрална: Таква е Лавицата

Читај повеќе