Пет работи кои потврдуваат дека нешто не е во ред во врската

Љубовта е слепа, а често нè заслепуваат и работи кои никако не смееме да ги прифаќаме како нормални. Овие знаци покажуваат дека нешто не е во ред со вашата врска.

1. Не се радувате на неговиот повик

Името на личноста со која сте во врска треба да ви измами насмевка кога ќе го видите на екранот додека телефонот ѕвони, но ако почесто се мрштите кога ќе ви се јави, значи дека нешто не е во ред.

2. Секогаш ги ставате неговите потреби пред вашите

Во нормална врска односот треба да биде од прилика 50:50. Ако секогаш размислувате за тоа што тој сака и себе се ставате на второ место, а тој тоа мирно го прифаќа, не сте во врска добра за вас.

3. Сите негови ветувања се неисполнети

Ако постојано ветува работи кои никогаш не се остваруваат, тоа е знак дека манипулира со вас.

4. Постојано наоѓате оправдувања за неговото однесување

Некои работи може да се оправдаат, но кај некои треба да се подвлече црта. Ако за секое негово однесување барате оправдување и често себе се обвинувате, не сте во здрава врска бидејќи тоа дефинитивно не е нормално.

5. Самодовербата ви е урната

Добрата врска нè исполнува со самодоверба, а ако вашата е во постојан пад веројатно е така поради фактот дека прифаќате работи кои никако не смеете да ги прифатите.

реклама

Украдени околу еден милион евра од приватна куќа во Скопје

Read more

Еден убиен, тројца повредени во пресметка во скопско Батинци

Read more

Гурмански рецепти со јајца кои мора да ги пробате

Read more

5 јули 1946 светот првпат се запознал со бикини

Read more

Љубов и секс

Секс совети за жени: Како да го продолжите вашиот оргазам?

Read more

Болка и непријатност за време на секс – кои се најчестите причини?

Read more

Тешко со нив, уште потешко без нив: Хороскопски знаци со кои не е лесно да се биде во врска

Read more

Најчестите лаги кои мажите ги кажуваат на првиот состанок

Read more

Магазин

  • play_arrow

Гурмански рецепти со јајца кои мора да ги пробате

Читај повеќе

СЗО пресуди: Хидрохлорокинот не ја намалува смртноста од COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто мажите почнуваат да се дебелеат после 30-тата година?

Читај повеќе
  • play_arrow

Што треба да јадете пред и по вежбање?

Читај повеќе
  • play_arrow

Здрав тренд кој треба да го пробате: Ладно цедено кафе

Читај повеќе

Можно е заразените со COVID-19 засекогаш да го изгубат сетилото за мирис

Читај повеќе

Секс совети за жени: Како да го продолжите вашиот оргазам?

Читај повеќе
  • play_arrow

Рецепт на денот: Мисиркини гради во сос од вино

Читај повеќе
  • play_arrow

Четири освежителни пијалаци идеални за летово

Читај повеќе