Пет работи кои треба да ги знаете доколку сте вљубени во Водолија

Конечно го најдовте мажот од вашите соништа и сè е како во бајка. Меѓутоа, доколку вашиот партнер е Водолија треба да знаете дека не можете да го прочитате толку лесно.

Имаат проблем со изразување на емоции

Мажот Водолија не знае како да ги изрази неговите емоции. Може понекогаш ќе помислите дека се оддалечува од вас, но тоа не е така. Ќе му треба време додека ви признае дека е вљубен во вас.

Сè сфаќаат буквално

Доколку сте му лути на вашиот партнер, внимавајте на зборовите. Мажот Водолија ќе се навреди толку што ќе ве сфати буквално и доколку каже дека никогаш повеќе нема да ве побара - верувајте во тоа, сериозен е.

Нема да ви каже доколку престане да ве сака

Доколку не му се допаѓа во кој правец оди вашата врска, мажот Водолија се повлекува во себе и размислува дали сака да остане со вас. Тој не може гласно да ги изговори работите што го мачат, па затоа ги избегнува сите конфликти во врската.

Им треба повеќе време за да се посветат на себе

Водолиите сакаат да бидат сами и да размислат за нивните чувства и за проблемите што ги мачат. Дајте им простор за да ги разбистрат мислите, вие не сте виновни зошто се чувстуваат така.

Не изневеруваат

Кога е во врска, мажот Водолија сака да се поврзе со партнерката на емотивно ниво. Тој секогаш ќе биде тука за вас и некогаш нема да ве изневери.

реклама

Швајцарија не знае што да прави со вишокот респиратори и маски

Read more

Колку често треба да го дезинфицирате мобилниот телефон?

Read more

Белградските болници преполни, Србите не веруваат во официјалните бројки за COVID-19

Read more

Филипче: По подолго време имаме двојно повеќе оздравени пациенти од новодијагностицирани

Read more

Љубов и секс

Истражување: Колку секс е доволно?

Read more

Секс поза „мачка“ - максимално уживање за двајцата партнери

Read more

Секс совети за жени: Како да го продолжите вашиот оргазам?

Read more

Болка и непријатност за време на секс – кои се најчестите причини?

Read more

Магазин

  • play_arrow

Dior уште еднаш покажа зошто е модна куќа без конкуренција

Читај повеќе
  • play_arrow

Седум грешки поради кои не ви се зголемува мускулната маса

Читај повеќе
  • play_arrow

Индиски бизнисмен со златна маска од 4.000 долари се штити од COVID-19

Читај повеќе

Три хороскопски знаци кои секогаш го добиваат она што го сакаат

Читај повеќе

Истражување: Колку секс е доволно?

Читај повеќе

Детална процедура: Што да правите ако се заразите со коронавирус во Грција?

Читај повеќе

Секс поза „мачка“ - максимално уживање за двајцата партнери

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа тестирањето за COVID-19 на грчката граница со Бугарија?

Читај повеќе

Рецепт на денот: Полнет модар патлиџан

Читај повеќе