Пет работи за сексот кои и мажите и жените треба да ги знаат

Сексот е забавен, прекрасен, магичен, но не сите сексуални искуства се толку забавни и убави. Кога станува збор за сексот, постојат неколку факти или правила за коишто не се зборува, а треба сите да ги знаат.

Во дискусија на Reddit, луѓето ширум светот споделија што посакуваат да знаеле за сексот уште при првото искуство.

Кондомите не може да ве заштитат 100%

Некои од сексуално преносливите болести може да се пренесат само со контакт преку кожата, дури иако користите кондом(како што е на пример херпесот или некој вид на човечки папиломен вирус).

Треба да одите во тоалет по сексуалниот однос

„Никогаш никој не ни кажал дека треба да одиме во тоалет после сексот. Убаво е да се знае зошто треба редовно да го правите тоа“, напиша еден корисник на Reddit.

Ако не уринирате по сексот, може да добиете инфекција на уринарниот тракт. Понекогаш може да помине без симптоми или со некои благи симптоми, но често знае да биде многу непријатна и болна појава, па мора да посетите лекар.

Предиграта е важна

Предиграта е многу важна и не треба да ја прескокнувате. Не брзајте ако се грижите за тоа како се чувствува вашиот партнер и прашајте го што му се допаѓа.

Не учете од порно филмовите

Важно е да знаете дека она што го гледате во филмовите е фантазија и дека ако се обидете да пробате нешто што сте го гледале ќе бидете разочарани, а може и да се повредите.

Треба да сакате и двајцата

Ова е сосема јасно – „да“ значи „да“, „не“ значи „не“. Ако на партнерот не му е до секс, не го присилувајте.

реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Британците панично купуваат гориво, бензинските пумпи останаа без залихи

Read more

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Read more

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Read more

Љубов и секс

Зошто љубовта умира?

Read more

Најчестите грешки во кревет, многумина не се ни свесни дека ги прават

Read more

Пет хороскопски знаци кои важат за најголеми заводници

Read more

Порно ѕвезда открива: Најчестата грешка кои сите ја прават во сексот

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Трикови за заспивање кога ништо не помага

Читај повеќе

Постојат 3 типа на душа: Кој е вашиот?

Читај повеќе
  • filter

Италијанците станаа светски шампиони и во слаткарство

Читај повеќе

Дали кафето го намалува нивото на витамин Д во телото?

Читај повеќе

Смртна казна за јапонската Црна вдовица која ги труеше мажите заљубени во неа

Читај повеќе
  • filter

Шест издржливи собни растенија кои нема лесно да ви овенат

Читај повеќе

Повеќе сакате мачки или кучиња? Еве што кажува тоа за вас

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои важат за најголеми материјалисти

Читај повеќе

Често го јадеме наутро, а не сме свесни дека е најнездравиот појадок

Читај повеќе