Пет рецепти за здрав живот

Сигурно многумина од вас во новата година донесоа одлука за водење поздрав живот, а тоа подразбира и поздраво да се храните.

Ова е голема одлука што позитивно ќе се одрази на многу аспекти на вашиот живот. Токму затоа е важно да знаете која храна треба да ја исфрлите од вашето мени бидејќи не ви носи никаква корист и ви прави само штета (како брза, пржена храна и благо), а што да почнете да внесувате во вашето тело за да бидете здрави и витални.

Тимот на Tasty направи избор на пет намирници што треба да ги има на сечие мени, со предлози за рецепти во кои може да ги употребите.

 

реклама

Рецепти

Индиска кујна: Научете неколку рецепти

Read more

Четири рецепти за мезиња со јајца

Read more

Рецепт на денот: Чизкејк во чаша

Read more

Идеја за ручек: Пилешко во сос со печурки

Read more

Нови видеа

play_arrow

Индиска кујна: Научете неколку рецепти

Read more
play_arrow

Шест трикови како да научите да читате говор на тело

Read more
play_arrow

Анти-корона меур - бизарен дизајн на заштитен шлем

Read more
play_arrow

Предлог за 10-минутно утринско вежбање

Read more
play_arrow

Четири рецепти за мезиња со јајца

Read more
play_arrow

Едноставни вежби за нозе за почетници

Read more
play_arrow

Три рецепти за пилешко со пармезан

Read more
play_arrow

Со инвалидска количка направил застој во тунел

Read more
play_arrow

10 изненадувања во оваа сезона на Премиер лигата

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „E.T. the Extra-Terrestrial“

Read more
play_arrow

Шест совети како да станете неодоливо шармантни

Read more
play_arrow

Зошто мојата мачка спие крај моите стапала?

Read more