Пет совети кои ќе ви го подобрат сексуалниот живот

Изглегувањето од комфор-зоната во спалната соба може да биде причина за страв, но со испробување на нови работи ќе го подобрите сексуалниот живот и уште повеќе ќе уживате додека водите љубов со вашиот партнер.

Ова се неколку корисни совети кои ќе ви помогнат да го подобрите сексуалниот живот.

Комуникација со партнерот

Комуникацијаата е клучна за секој вид на сексуална активност, а уште повеќе кога сакате да пробате нешто ново. Разговарајте со вашиот партнер и кажете му го она што би сакале да го пробате.

Поставете граници

Доколку нешто не ви се допаѓа во текот на сексот, бидете искрени и кажете му го тоа на вашиот партнер. Поставувањето на основните правила и граници ќе ви помогнат да се чувствувате пријатно во која било поза.

Не брзајте

Повеќето почетници во љубовната врска сакаат да пробаат сè и веднаш и ова е голема грешка. Размислете за сопствените фантазии и уживајте во нежната љубов на почетокот.

Првиот секс нема да биде спектакуларен

И ова е сосема во ред. Едноставно е, со текот на времето ќе ги научите желбите и потребите на партнерот, знаејќи ги и вашите и совршено ќе се согласувате во спалната соба.

Разноликост

Испробувањето на нови работи е клучно за здрав и добар сексуален живот. Со излегувањето од комфор-зоната ќе имате многу придобивки и ќе најдете нешто ново во коешто ќе уживате.

реклама

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Гаф на романски министер стана хит на социјалните мрежи

Read more

Рецепт на денот: Пролетни крокети од компири

Read more

Силно невреме во северниот дел на Хрватска

Read more

Љубов и секс

Љубов во време на корона: Дали би излегле на прв состанок во пандемија?

Read more

Сексуалните навики на среќните партнери

Read more

Холандија им препорача на самците да си најдат „секс-другарче“

Read more

Истражување: Која е најпопуларната секс поза?

Read more

Магазин

  • play_arrow

Гаф на романски министер стана хит на социјалните мрежи

Читај повеќе

Рецепт на денот: Пролетни крокети од компири

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Ден на младоста: Празник, штафета и слет

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

[Дигитален Моден викенд Скопје] Од блогерка, дизајнерка до стилистка – Дани Ѓуровска ги состави стајлинзите за Guess

Читај повеќе

Кинеска вакцина против COVID-19 испитана врз луѓе е безбедна и ефикасна

Читај повеќе
  • play_arrow

Мезе на денот: Потпечени лепчиња со лук и моцарела

Читај повеќе

Рамазан Бајрам се слави под маски и во најтесното семејство

Читај повеќе

Тајланд почна со тестирање вакцина против COVID-19 врз мајмуни

Читај повеќе

Сите сме донори доколку не се изјасниме поинаку, но во суштина сепак семејството го дава последниот збор

Читај повеќе