Пет совети што ќе ви го подобрат сексуалниот живот

Изглегувањето од комфор-зоната во спалната соба може да биде причина за страв, но со испробување на нови работи ќе го подобрите сексуалниот живот и уште повеќе ќе уживате додека водите љубов со вашиот партнер.

Ова се неколку корисни совети кои ќе ви помогнат да го подобрите сексуалниот живот.

Комуникација со партнерот

Комуникацијата е клучна за секој вид на сексуална активност, а уште повеќе кога сакате да пробате нешто ново. Разговарајте со вашиот партнер и кажете му го она што би сакале да го пробате.

Поставете граници

Доколку нешто не ви се допаѓа во текот на сексот, бидете искрени и кажете му го тоа на вашиот партнер. Поставувањето на основните правила и граници ќе ви помогнат да се чувствувате пријатно во која било поза.

Не брзајте

Повеќето почетници во љубовната врска сакаат да пробаат сè и веднаш и ова е голема грешка. Размислете за сопствените фантазии и уживајте во нежната љубов на почетокот.

Првиот секс нема да биде спектакуларен

И ова е сосема во ред. Едноставно е, со текот на времето ќе ги научите желбите и потребите на партнерот, знаејќи ги и вашите и совршено ќе се согласувате во спалната соба.

Разноликост

Испробувањето на нови работи е клучно за здрав и добар сексуален живот. Со излегувањето од комфор-зоната ќе имате многу придобивки и ќе најдете нешто ново во коешто ќе уживате.

реклама

Lidl доаѓа во Северна Македонија

Read more

Првпат на реклама: Вака изгледаат градите на жените кои дојат

Read more

Во Помпеја откопана античка римска кочија

Read more

Илон Маск, тргни се да помине дечково

Read more

Љубов и секс

Љубовна пролет ги очекува родените во овие три хороскопски знаци

Read more

Секс во тројка: Од фантазија, до емотивна катастрофа

Read more

Мажите кои изневеруваат тоа го прават поради една од овие причини

Read more

Тврдење на сексолог: Три пози што може најмногу да ги разочараат жените

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Санта мраз поголема од Њујорк се одвои од Антарктикот

Читај повеќе
  • play_arrow

Доктор откри зошто нè пецка јазикот кога јадеме ананас

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто несаканите ефекти од вакцините се всушност добра работа?

Читај повеќе

Љубовна пролет ги очекува родените во овие три хороскопски знаци

Читај повеќе

Како телото ве предупредува дека јадете премногу сирење?

Читај повеќе
  • play_arrow

САД објави снимка од ирански напад врз нивна база во Ирак

Читај повеќе

Секс во тројка: Од фантазија, до емотивна катастрофа

Читај повеќе

„Кит на плажа“ - нова книга за млади од словенечкиот писател Винко Модерндорфер

Читај повеќе

Ручек за 30 минути: Пилешко во бешамел сос

Читај повеќе