Пет совети за позитивен и успешен понеделник

Понеделник е најнеомилениот ден на сите. Викендот завршува, децата се враќаат на училиште, возрасните се враќаат на своите обврски, а викендот е далеку.

Не дозволувајте да се чувствувате депресивнo во понеделник и започнете го денот со помош на овие едноставни совети.

Направете го омилениот доручек

По утрото денот се познава! Денеска почестете се со вашето омилено јадење, за да имате енергија во текот на целиот ден.

Намалете го внесот на кофеин

Ако во понеделник се чувствувате нервозно, не треба нервозата да ја стимулирате со кофеин којшто нема да ви помогне. Испијте само едно кафе наутро.

Вечера со пријателите

Денот на работа ќе ви помине полесно доколку знаете дека навечер ќе правите нешто забавно.

Освен тоа, може да уживате во некоја епизода од омилената серија или некоја друга активност по ваш избор.

Размислувајте за убави работи

Во секоја негативна ситуација, има барем една позитивна. Фокусирајте се на работата за да уживате подоцна.

Понеделник е само еден ден

Најтежок е првиот чекор. После понеделник, неделата поминува полесно.

реклама

Живот

Тајсон ја откри тајната за „новата младост“: Не е сè во исхраната и вежбањето

Read more

Жители на Амстердам: Градот е почист и потивок без туристите

Read more

Принц Вилијам: Здравствените работници не треба да ги нарекуваме „херои“

Read more

Патување во пандемија: Кои земји бараат негативен тест и карантин, а кои не?

Read more

Магазин

Предлог за читање: „Виенски гамбит“ – Анде Јанков

Читај повеќе

Кој како се снајде за маска

Читај повеќе

Чорба на денот: Витаминска бомба од лосос и зеленчук

Читај повеќе
  • play_arrow

Неделен план со вежби за слабеење за мајки

Читај повеќе
  • play_arrow

За 30 дена во карантин завршила 20 онлајн курсеви

Читај повеќе
  • play_arrow

Тајсон ја откри тајната за „новата младост“: Не е сè во исхраната и вежбањето

Читај повеќе
  • filter

Жители на Амстердам: Градот е почист и потивок без туристите

Читај повеќе

Принц Вилијам: Здравствените работници не треба да ги нарекуваме „херои“

Читај повеќе

Пет работи кои треба да ги знаете доколку сте вљубени во Водолија

Читај повеќе