Пет вкусни вегански рецепти

Веганскиот начин на исхрана станува сѐ попопуларен, а неговите приврзаници ги исклучуваат производите од животинско потекло од етички и здравствени причини.

Веганите не јадат месо, риба и сите производи од животинско потекло – јајца, млеко и млечни производи.

YouTube каналот Tasty нуди пет вкусни вегански рецепти со кои може да ја пробате веганската исхрана, но и ќе може да им подготвите вкусно јадење на вашите пријатели вегани кога ќе дојдат на вечера.

реклама

Рецепти

Гурмански рецепти со јајца кои мора да ги пробате

Read more

Здрав тренд кој треба да го пробате: Ладно цедено кафе

Read more

Рецепт на денот: Мисиркини гради во сос од вино

Read more

Четири освежителни пијалаци идеални за летово

Read more

Нови видеа

play_arrow

Златните момчиња: Ова е тимот кој секој би сакал да го менаџира

Read more
play_arrow

10 финти поради кои се навлекуваме на видеоигри

Read more
play_arrow

Зошто мажите почнуваат да се дебелеат после 30-тата година?

Read more
play_arrow

Што треба да јадете пред и по вежбање?

Read more
play_arrow

Како Маркус Рашфорд стана британски национален херој?

Read more
play_arrow

COVID-19: Што ќе се случи со светската економија?

Read more
play_arrow

Четири освежителни пијалаци идеални за летово

Read more
play_arrow

Далај Лама објави нова песна

Read more
play_arrow

Nissan со тизер го најави електричниот кросовер Ariya

Read more
play_arrow

Лесни вежби за загревање на целото тело

Read more
play_arrow

Дали Путин вечно ќе владее со Русија?

Read more
play_arrow

Виери, Вентола и Адани снимија песна

Read more