Пет заблуди за неверството

Скоро 60 проценти од љубовните афери почнуваат на работното место. Мажите и жените изневеруваат од различни причини, а скоро половина од врските во кои се случило неверство, ја преживуваат таа криза.

Интересна студија разоткри неколку заблуди за неверството:

Бојата на косата открива склоност кон неверство?

Студија на порталот CheaterVill.com покажа дека русокосите најчесто изневеруваат, а веднаш зад нив се црвенокосите.

Најверни се црнокосите, од кои само околу 11 проценти изневериле, што е четирипати помалку од русокосите.

Мажите со подлабок глас почесто изневеруваат

Американско истражување откри дека жените сметаат дека мажите со подлабок глас се склони на неверство отколку оние кои имаат висок глас.

Среќата во бракот не зависи од неверство

Прељубата не е доказ дека луѓето не се среќни во брак. Скоро 56 проценти од мажите кои ја изневериле нивната поубава половина тврдат дека се среќни во брак, додека истото го мислат околу 34 проценти од жените.

Финансиите го зголемуваат ризикот за неверство

Ризикот од неверство е петпати поголем ако мажот заработува помалку од партнерката.

Неверството како одмазда

Скоро 9 проценти од мажите и 14 проценти од жените го изневериле партнерот поради одмазда за неверство.

Тагови
реклама

Љубов и секс

Паразитски самци: Дури и младите во Јапонија се незаинтересирани за секс

Read more

Како ќе препознаете дека си имате работа со одличен љубовник?

Read more

Дали сум феминистка ако уживам во спенкинг?

Read more

Три грешки кои мажите ги прават за време на орален секс

Read more

Магазин

Најдобриот рецепт за топло чоколадо со рум и цимет

Читај повеќе

Паразитски самци: Дури и младите во Јапонија се незаинтересирани за секс

Читај повеќе

Пријави недозволено паркиран автомобил и заработи пари, предлог на Градот Њујорк

Читај повеќе

Како ќе препознаете дека си имате работа со одличен љубовник?

Читај повеќе
  • filter

Храна која го чува вашиот имунитет во зима

Читај повеќе

Роналдо сподели анегдота за Марадона и неговите два рачни часовника

Читај повеќе
  • play_arrow

Како омилените „Пријатели“ би ја опишале оваа ужасна 2020?

Читај повеќе
  • play_arrow

Уметниците низ светот создаваат дела инспирирани од Марадона

Читај повеќе

Лесно и вкусно: Похувани палачинки со шунка и кашкавал

Читај повеќе