Пет знаци дека сте во токсична врска

Понекогаш љубовта е слепа и не можете да увидите дека сте заробени во несреќна врска. 

Обрнете внимание на однесувањето на партнерот кое покажува дека сте во лоша врска: 

Се однесува лошо кон вас

Секој од нас има денови кога станува на лева нога, но ако вашиот партнер постојано е нерасположен, секогаш доцни и ве срамоти пред пријателите, па мора да се извинувате во негово име, очигледно е дека сте во токсична врска.

Ги влечете конците на врската

Двајцата подеднакво треба да вложувате во заедничкиот живот. Ако едниот партнер се труди повеќе, а другиот не покажува заинтересираност ниту благодарност, запрашајте се во каква врска сте и престанете да се трудите.

Нервозни сте кога излегува со пријателите

Постојат неколку причини зошто сте нервозни кога вашиот партнер изглегува со пријателите. Се чувствувате нервозно и анксиозно затоа што не верувате во иднината на вашата врска и немате доверба во партнерот.

Недовербата помеѓу парнерите можеби е последица на вашите претходни лоши искуства.

Размислете добро дали може да останете во врска во која немате доверба во партнерот и за која се прашувате дали вреди да го губите вашето скапоцено време.

Навикнати сте на драма

Кога секојдневно имате расправии, тешко е да ги забележите проблемите. Ако постојано раскинувате и се смирувате, јасно е дека сте во токсична врска.

Вашите пријатели не го сакаат вашиот партнер

Размислите како вашите пријатели се однесувале кон вашите други партнери. Кој од нив им се допаднал, кој не, што им е заедничко.

Не треба по секоја цена да ги слушате советите на пријателите или роднините, но имајте на ум дека вашите најблиски го сакаат најдоброто за вас.

реклама

Што се случува кога по втор пат ќе се заразиме со коронавирусот?

Read more

Водич за гласање: Не може да гласа лице што не носи маска или одбива да ја извади за идентификација

Read more

Кој е пасивен, а кој не може без секс: Хороскопските знаци во кревет

Read more

Тешки последици кои пациентите со COVID-19 ги чувствуваат месеци по оздравувањето

Read more

Љубов и секс

Кој е пасивен, а кој не може без секс: Хороскопските знаци во кревет

Read more

Љубов или навика: Проверете дали уште има емоции во вашата врска

Read more

Љубовен хороскоп: Кој знак најмногу изневерува и зошто?

Read more

Четири најчести грешки што ги правите за време на секс

Read more

Магазин

  • play_arrow

Девет рецепти за здрав и вкусен појадок

Читај повеќе

Кој е пасивен, а кој не може без секс: Хороскопските знаци во кревет

Читај повеќе

Johnnie Walker ќе се продава во „хартиена амбалажа“

Читај повеќе

Што се случува кога по втор пат ќе се заразиме со коронавирусот?

Читај повеќе
  • play_arrow

Моментот кога Роберт Ирвин беше каснат од змија на лицето

Читај повеќе
  • filter

Ѕвездата на „365 Days“ Микеле Мороне ново заштитно лице на Guess

Читај повеќе

Русија до крајот на годинава ќе произведе 200 милиони дози вакцина против COVID-19

Читај повеќе

Колку често и како треба да го миете реупотребливото шише за вода?

Читај повеќе
  • play_arrow

Пет навики кои ќе ви го сменат животот

Читај повеќе