Пет знаци дека сте во токсична врска

Понекогаш љубовта е слепа и не можете да увидите дека сте заробени во несреќна врска. 

Обрнете внимание на однесувањето на партнерот кое покажува дека сте во лоша врска: 

Се однесува лошо кон вас

Секој од нас има денови кога станува на лева нога, но ако вашиот партнер постојано е нерасположен, секогаш доцни и ве срамоти пред пријателите, па мора да се извинувате во негово име, очигледно е дека сте во токсична врска.

Ги влечете конците на врската

Двајцата подеднакво треба да вложувате во заедничкиот живот. Ако едниот партнер се труди повеќе, а другиот не покажува заинтересираност ниту благодарност, запрашајте се во каква врска сте и престанете да се трудите.

Нервозни сте кога излегува со пријателите

Постојат неколку причини зошто сте нервозни кога вашиот партнер изглегува со пријателите. Се чувствувате нервозно и анксиозно затоа што не верувате во иднината на вашата врска и немате доверба во партнерот.

Недовербата помеѓу парнерите можеби е последица на вашите претходни лоши искуства.

Размислете добро дали може да останете во врска во која немате доверба во партнерот и за која се прашувате дали вреди да го губите вашето скапоцено време.

Навикнати сте на драма

Кога секојдневно имате расправии, тешко е да ги забележите проблемите. Ако постојано раскинувате и се смирувате, јасно е дека сте во токсична врска.

Вашите пријатели не го сакаат вашиот партнер

Размислите како вашите пријатели се однесувале кон вашите други партнери. Кој од нив им се допаднал, кој не, што им е заедничко.

Не треба по секоја цена да ги слушате советите на пријателите или роднините, но имајте на ум дека вашите најблиски го сакаат најдоброто за вас.

реклама

Америка е на раб на граѓанска војна, полицијата клекна пред демонстрантите

Read more

Објавено уште едно видео од бруталното однесување на полицијата кон Џорџ Флојд

Read more

Што се знае за полицаецот кој го уби Џорџ Флојд?

Read more

Мухамед Зекири со сопругата и ќерката се хоспитализирани со COVID-19

Read more

Љубов и секс

За што лажат мажите кога станува збор за сексот?

Read more

Британскиот парламент забранува секс со лице од друго семејство и надвор од домот

Read more

Пет работи кои треба да ги знаете доколку сте вљубени во Водолија

Read more

За што лажат жените кога станува збор за сексот?

Read more

Магазин

СЗО: Возете велосипед, здраво е

Читај повеќе

Сопругата на Дерек Шовен бара да си го смени презимето во разводот

Читај повеќе
  • play_arrow

Каролина Куркова ги споделува домашните рецепти за убавина

Читај повеќе

Светот пред 250 милиони години

Читај повеќе

Кога и како се прогласува крај на пандемија?

Читај повеќе

Лекот ибупрофен се тестира како терапија за COVID-19

Читај повеќе

За што лажат мажите кога станува збор за сексот?

Читај повеќе

Што другите луѓе мислат за вас според вашиот хороскопски знак?

Читај повеќе

Што се знае за полицаецот кој го уби Џорџ Флојд?

Читај повеќе