Пет знаци дека сте во врска со маж кој се плаши од долга врска и брак

Некои мажи се плашат од врзување, долги врски и брак. Следниве знаци би требало да ви го вклучат алармот дека сте во врска со ваков маж.

Сите врски му биле кратки
Неговата листа на врски е предолга, а сите биле кратки. Секогаш има подготвен одговор на прашањето зошто тоа било така, од типот „Не сум ја нашол вистинската”, „Не сум бил подготвен да се смирам”, „Немав многу време” и слични изговори.

Сè му здосадува брзо
Кога ќе ве освои, повеќе не сте му интересни, чувствувате дека се оддалечува без причина. Причината за тоа е дека сè во животот, па така и врските му здосадуваат брзо. 

Сака врска на далечина
Ваквите типови на мажи не сакаат блискост, која за нив претставува закана. Исто така, за нив е карактеристично што се гледаат со партнерки кои живеат далеку, бидејќи така имаат поголема слобода и не сакаат да се врзат.

Не ве цени и превртлив е
Ваквиот тип на мажи сакаат да одлучуваат и секогаш го планираат вашето заедничко време и ве принудуваат да се прилагодувате. Исто така, често го менуваат расположението, па еден ден ве обожуваат, а наредните денови не се јавуваат на тлефон, не одговараат на пораки и доколку одговорат - прилично се ладни. Кога ќе ви се јави, има спремен изговор и извинување дека не се јавил поради обврски на работа.

Избегнува разговор за врската и ви набива чувство на вина
Секогаш пробува да се извлече од разговор за вашата врска и ја менува темата или ја врти на шега. Ваквите мажи често ќе ви набиваат чувство на вина, кога нема да го задоволите тоа што е невозможно. Во нормални врски ова не се прави, а имајте на ум дека вие не сте виновни.

Тагови
реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Роналдо ја открива програмата на која ги должи неверојатното тело и форма

Read more

Три хороскопски знаци кои ги чека голема среќа во август

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Љубов и секс

Љубов во време на Facebook и Instagram: Кои се правилата за врска?

Read more

Кои хороскопски знаци се најдобри во кревет?

Read more

Што прво забележуваат жените кај мажите?

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more
 

Магазин

Зошто треба секој ден да јадете капини?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ти си ми најдобар пријател, фејл компилација

Читај повеќе

Не дозволувајте да ви пречи: Како да се ослободите од лошиот здив?

Читај повеќе

Три хороскопски знаци кои ги чека голема среќа во август

Читај повеќе

Љубов во време на Facebook и Instagram: Кои се правилата за врска?

Читај повеќе

Роналдо ја открива програмата на која ги должи неверојатното тело и форма

Читај повеќе
  • play_arrow

Идеја за појадок: Јапонски палачинки

Читај повеќе
  • filter

Модни близнаци: Бон и Пон се најдобро облечените пензионери на Instagram

Читај повеќе

Зошто децата бараат да пијат вода пред спиење?

Читај повеќе