Пет знаци кои покажуваат дека партнерот е луд по вас

Ако се прашувате дали партнерот има сериозни намери со вас при почетокот на врската или станува збор за авантура, треба да обрнете внимание на овие пет знаци. Секојдневните знаци кои можеби досега не сте ги забележувале можат да бидат искрен показател на неговите чувства.

Еве за кои знаци станува збор:

1. Постојано сака да биде со вас

Кога сте заедно времето минува многу брзо, никогаш не ви префрла дека многу време минувате заедно и дека треба и со други луѓе да се дружите. Ова е одличен показател дека вие сте му на прво место и дека сака да минува време со вас, за подобро да ве запознае.

2. Ве запознава со другите, претставувајќи ве како негова девојка

Тоа значи дека преминал преку оној непријатен дел кога го изговара само вашето име, без да посочи која сте му. Сега јавно ве прогласува за негова девојка и тоа со насмевка на лицето.

3. Ви помага во извршувањето на секојдневните задачи

Не му е проблем да појде со вас во шопинг или продавница, за да го купи тоа што ви треба.

4. Не го проверува мобилниот кога сте заедно

Не го интересираат социјалните мрежи додека сте заедно, целосно е сконцентриран на вас.

5. Ви кажува дека му недостигате

Кога нема да се видите неколку дека секогаш ви кажува дека му недостигате и дека едвај чека повторно да ве види. Не чека вие да предложите кога да се најдете, туку тој дава свој предлог, на кој не може да му одолеете.

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Како заштитната маска да биде уште побезбедна?

Read more

Сабота и недела неработни, породилно отсуство 1 година и зголемување на минималната плата, бара ССМ

Read more

Коронавирус и имунитет – научно објаснето

Read more

Љубов и секс

Љубовен хороскоп: Кој знак најмногу изневерува и зошто?

Read more

Четири најчести грешки што ги правите за време на секс

Read more

Врска со најдобриот пријател: Паметна одлука или голема грешка?

Read more

Јасни сигнали кои покажуваат дека е готово со вашиот брак

Read more

Магазин

  • play_arrow

На плажите низ Флорида шета Смртта: Само ве потсетувам на вирусот

Читај повеќе
  • filter

Среќен роденден, Никола Тесла

Читај повеќе
  • play_arrow

Како заштитната маска да биде уште побезбедна?

Читај повеќе
  • play_arrow

Германски виролог: Ќе има и трет бран, мора да научиме да живееме со вирусот

Читај повеќе

Руската вакцина во последна фаза: Волонтерите се чувствуваат добро

Читај повеќе

Љубовен хороскоп: Кој знак најмногу изневерува и зошто?

Читај повеќе

Гратче во САД со уникатна идеја за борба против корона-кризата

Читај повеќе

Дали е можно двапати да се заразите со коронавирусот?

Читај повеќе

Што сѐ ги нервира вашите колеги кај вас?

Читај повеќе