Петте најдобри рецепти за вкусни пилешки крилца

Ако сте љубители на вкусни, крцкави пилешки крилца, овие пет различни подготовки ќе ве инспирираат да го направите ова мезе.

Рецептите се многу едноставни, печени крилца со мед, потоа следат зачинети печени крилца со сос од манго и мед, пржени крилца полиени со лут сос, пржени крилца со соја сос и лук и пржени благи крилца со соја сос.

Подготовката може да ја погледнете во најновото видео на Tasty.

реклама

Рецепти

Десерт на денот: Чоколадни мафини со крем и парчиња чоколадо

Read more

Најдобриот рецепт за солени палачинки со тиквичка

Read more

Десерт на денот: Колач со овошје

Read more

Ручек за 30 минути: Ражничи од компири и сланина

Read more

Нови видеа

play_arrow

Прв поглед на новите 2020 BMW M3 & M4 со Top Gear

Read more
play_arrow

Можат ли животните да предвидат земјотрес?

Read more
play_arrow

Netflix го објави морничавиот трејлер за филмот „Cadaver“

Read more
play_arrow

Нови авантури на праисториското семејство во трејлерот за „The Croods: A New Age“

Read more
play_arrow

Бразилски ветеринари се грижат за повредените животни од пожарите

Read more
play_arrow

Како да ги „замаглите“ лицата во видеата на YouTube?

Read more
play_arrow

Почна фестивалот на огномети близу Москва

Read more
play_arrow

Правилна исхрана за слабеење во 4 фази, со вежбање

Read more
play_arrow

Четири лесни рецепти за торта со јаболка

Read more
play_arrow

Никогаш не вртете грб на гладна камила: Најопасните селфи фотографии

Read more
play_arrow

Фејл компилација: Најсмешните ТВ гафови

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за новиот филм „Love and Monsters“ со Дилан О’Брајан

Read more