Петте најдобри рецепти за вкусни пилешки крилца

Ако сте љубители на вкусни, крцкави пилешки крилца, овие пет различни подготовки ќе ве инспирираат да го направите ова мезе.

Рецептите се многу едноставни, печени крилца со мед, потоа следат зачинети печени крилца со сос од манго и мед, пржени крилца полиени со лут сос, пржени крилца со соја сос и лук и пржени благи крилца со соја сос.

Подготовката може да ја погледнете во најновото видео на Tasty.

реклама

Рецепти

Предлог за ручек: Запечени тиквички со сирење и кашкавал

Read more

Предлог за ручек: Печен лосос со ориз

Read more

Рецепт на денот: Хумус на турски начин

Read more

Предлог за ручек: Ќофте во бел сос

Read more

Нови видеа

play_arrow

10-минутни лесни вежби за затегнат задник

Read more
play_arrow

Во забавена снимка: Како делуваат различните маски за заштита од COVID-19?

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Хумус на турски начин

Read more
play_arrow

Да ти нацртам: Што значи безбедна дистанца од 2 метра?

Read more
play_arrow

Дуа Липа објави нов спот за „Hallucinate“

Read more
play_arrow

Коронавирус и имунитет – научно објаснето

Read more
play_arrow

Како ќе патуваме со авион во ковид иднината?

Read more
play_arrow

8-минутни вежби за стомачни со Памела Рајф

Read more
play_arrow

Споредба на Хрватска и Србија

Read more
play_arrow

Дали е подобро да се посвои машко или женско маче?

Read more
play_arrow

Стигна трејлерот за продолжението на Netflix хитот „The Kissing Booth“

Read more
play_arrow

Летен фит предизвик: Затегнете ги нозете

Read more