Peugeot E-Legend Concept е автомобил излезен од најлудите соништа

Кога ќе ви речат да го издвоите автомобилот од вашите соништа, тоа обично е некој Mercedes, можеби Ferrari, Lamborghini или Porshе. Но, тоа набрзо ќе се промени, посебно откако ќе видите што ви нуди Peugeot E-Legend Concept.

Ваков неверојатен автомобил добиваме шанса да видиме еднаш во деценија, но овојпат Peugeot навистина успеа да нѐ воодушеви и да го подигне стандардот до многу, многу висока граница. Peugeot E-Legend засега е само концепт, но она што има да го понуди го прави доволно интересен за да го следиме во чекор неговиот развој од концепт кон автомобил во сериско производство.

реклама

Музика

Нора Џонс со нов сингл го најави новиот албум

Нора Џонс со нов сингл го најави новиот албум

Read more
Виетнам со хит песна се бори против корона вирусот

Виетнам со хит песна се бори против корона вирусот

Read more
Били Ајлиш одговара на прашања поставени од вештачка интелигенција

Били Ајлиш одговара на прашања поставени од вештачка интелигенција

Read more
Гледајте го во живо концертот на Симон Трпчески во Јужна Кореја

Гледајте го во живо концертот на Симон Трпчески во Јужна Кореја

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како астронаутите се хранат во вселената?

Read more
play_arrow

Идеја за појадок: Кроасани со шунка и кашкавал

Read more
play_arrow

Трамп COVID-19 го нарече Kung Flu

Read more
play_arrow

Помина првиот автомобил по новиот мост во Џенова

Read more
play_arrow

Во Токио роботи ќе дезинфицираат против COVID-19

Read more
play_arrow

Татковците се неверојатни

Read more
play_arrow

Работа од дома, нова смешна компилација

Read more
play_arrow

Направете вкусно домашно суфлаки

Read more
play_arrow

11 едноставни начини како да се ослободите од „спојлерите“

Read more
play_arrow

Погледнете како ќе изгледа новата Need For Speed

Read more
play_arrow

Девет рецепти со јајца

Read more
play_arrow

На крајот на светот: Светилникот Анива

Read more