Peugeot го смени „лавчето“ – дали ви се допаѓа?

Најстариот автомобилски бренд на светот што уште активно работи, направи потег за потврда на својата личност и карактер со ново лого и сврти нова страница во својата историја.

Peugeot досега имал десет последователни логоа, од кои сите имаат амблем на лав.

Сега е претставена единаесеттата верзија, уште помодернизирана, поквалитетна и поелегантна, креирана од Peugeot Design Lab, глобалното студио за дизајн на Peugeot.

Претставено во 2010 година, сегашното лого требаше да се смени за да се круниса унапредувањето на брендот.

По целосниот редизајн на своите возила во изминатите 10 години, Peugeot исто така го редизајнира своето лого за да оди во чекор со своите производи.

Remote video URL

Ѕвездите се наместија на почетокот на 2021 година, со лансирањето на асортиманот што ќе го претстави новиот Peugeot 308, со нова веб-страница и создавањето на Stellantis.

Remote video URL

Кое лого ви се допаѓа повеќе - претходното или новото? Кажете ни во коментарите!

 

Тагови
реклама

Принцот Филип беше против разводот на Чарлс и Дијана: Никој со здрав разум не би ја оставил за Камила

Read more

Текстилниот сектор пред колапс

Read more

Американски водител: Бил Гејтс мисли дека е Бог

Read more

Кои се голите девојки уапсени во Дубаи и кој стои зад сето тоа?

Read more

Авто новости

Познато кога ќе пристигне новиот Dacia Duster

Read more

Škoda ја претстави новата Octavia Sportline

Read more

Тест за издржливост: 5.000 километри поминати со константни 300 км/ч

Read more

Како се снајде моќниот GR Yaris на патеката во Нирбургринг?

Read more
 

Автомобили

Познато кога ќе пристигне новиот Dacia Duster

Читај повеќе
  • filter

Škoda ја претстави новата Octavia Sportline

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Тест за издржливост: 5.000 километри поминати со константни 300 км/ч

Читај повеќе
  • play_arrow

Како се снајде моќниот GR Yaris на патеката во Нирбургринг?

Читај повеќе
  • play_arrow

Segway го претстави футуристичкиот мотоцикл Apex H2

Читај повеќе

Citroen го најави новиот C5

Читај повеќе
  • filter

Колекционерски сон: Corvette C3 од 1971 година

Читај повеќе

Хрватите сакаат нула толеранција за возење под дејство на алкохол

Читај повеќе
  • filter

Mercedes-Benz го претстави освежениот луксузен модел CLS

Читај повеќе