Хроника

Пијан Бугарин приведен во Скопје

14. декември 2019 - 12:05 | МИА

На 14 декември 2019 во 1:40 часот пред угостителски објект на ул.„Пролет“ во Скопје од слобода бил лишен Т.Т.(40) од Р.Бугарија.

Т.Т. бил во алкохолизирана состојба и бил приведен поради нарушување на јавниот ред и мир.

Тој бил предаден на полициски службеници од Полициска станица Центар за понатамошна постапка.

Коментирај