Пике и Фати во составот на Барселона за финалето на шпанскиот куп

Познат е составот на Барселона за финалето на Купот на Шпанија со Атлетик Билбао. На списокот на тренерот Роналд Куман се најдоа и дефанзивецот Џерард Пике, како играчот за врска Ансу Фати кои кои ги пропуштија претходните натпревари поради повреди.

Во составот на Барселона се пријавени: Тер Штеген, Дест, Пике, Араухо, Бускетс, Гризман, Пјаниќ, Брајтвајт, Меси, Дембеле, Пуиг, Нето, Лангле, Педри, Тринкау, Алба, Матеус, Роберто, де Јонг, Фати, Фирпо, Умтити, Пења, Мориба, Мингеса и Тенас.

Пике не игра од 3 март, а во последните пет месеци одигра само пет натпревари.

Натпреварот Атлетик – Барселона ќе се одржи на 17 април во Севиља. 

Тагови
реклама

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Нема начин да се спречи удар од голем астероид

Read more

Петар Грашо и Данијела Мартиновиќ раскинаа по 24 години врска

Read more

Работи што ги прави секој маж кој искрено ве сака

Read more

Фудбал

Меси во најновата реклама изведе спектакуларен трик

Read more

Јуве го жртвува Шченсни за Донарума?

Read more

Сепак ќе се игра: Јунајтед и Ливерпул на 13 мај

Read more

ПСЖ е убеден дека ќе го ангажира Меси

Read more
 

Спорт

Мејведер ја исфрли свршеницата за да може да тренира

Читај повеќе
  • play_arrow

Како дете продавал сладолед на улица, денес живее во ваков луксуз

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси во најновата реклама изведе спектакуларен трик

Читај повеќе

Лилард: Кога е здрав, Дурент е најдобар играч во НБА

Читај повеќе

Жрепката ги смести ракометарите повторно со Данска

Читај повеќе

Pfizer обезбеди вакцини за олимпијците во Токио

Читај повеќе

Јуве го жртвува Шченсни за Донарума?

Читај повеќе

Сепак ќе се игра: Јунајтед и Ливерпул на 13 мај

Читај повеќе

ПСЖ е убеден дека ќе го ангажира Меси

Читај повеќе