Пике официјално се пофали со новата девојка

Жерард Пике ја објави првата заедничка фотографија со својата девојка Клара Чиа Марти со која ја изневеруваше Шакира.

Фотографијата досега собра речиси три милиони лајкови, а многу од обожавателите на Шакира се собраа да коментираат дека „заменил Rolex за Casio“, стих од нејзината нова песна. Сепак, се чини дека на новата славна двојка не ѝ пречат критиките.

Иако шпанските медиуми неодамна објавија дека ја изневерил Чиа со адвокатката Жулиа Пуџ, тој со нова фотографија реши да ги демантира овие озборувања.

Фудбалерот започнал љубовна врска со Клара во 2021 година и ја донел во домот каде што живеел со Шакира. Тој се раздели од Шакира во јуни минатата година.

Тие постигнаа договор за старателството над синовите Милан (9) и Саша (7). Пејачката наскоро ќе се пресели во Мајами и таму ќе ги одгледува нивните деца.

Тагови
реклама

Како Американците го „украдоа“ најнапредниот советски хеликоптер?

Read more

Кои 19 Samsung телефони нема да го добијат ажурирањето на Android 14?

Read more

Што значи кога ви игра окото и дали може да биде сериозно предупредување?

Read more

Што да јадете за здрав црн дроб?

Read more

Фудбал

Ибра: Јас сум минато, сегашност, но и иднина на шведската репрезентација

Read more

Норвешка без Холанд против Шпанија

Read more

Лацио со осуда кон навивачите кои го величаа Хитлер и скандираа антисемитски пароли

Read more

Шкупи по втор пат го отпушти Седлоски

Read more
 

Спорт

Ибра: Јас сум минато, сегашност, но и иднина на шведската репрезентација

Читај повеќе

Норвешка без Холанд против Шпанија

Читај повеќе

Верстапен: Не сум среќен, требаше да победам

Читај повеќе

Лацио со осуда кон навивачите кои го величаа Хитлер и скандираа антисемитски пароли

Читај повеќе

Шкупи по втор пат го отпушти Седлоски

Читај повеќе

Де Роси ја измамил сопругата роденденот да го слави во паб гледајќи дерби

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси не може ни да вечера на раат во Аргентина

Читај повеќе

Претставен новиот дрес на македонската фудбалска репрезентација

Читај повеќе

Дешан го избра новиот капитен на Франција

Читај повеќе