СЕРИЈА А 2019/20

Пиоли: Ибра ќе игра, тој е како лав

Златан Ибрахимовиќ конечно е во составот на Милан и се очекува вечерва да игра против тимот на СПАЛ.

Тренерот Стефано Пиоли потврди дека Швеѓанецот е спремен и со голема желба чека да истрча на зелениот терен. Тој се наоѓа на списокот на повикани играчи за дуелот вечерва во Ферара.

„Психолошки е во одлична состојба, добро ги одработува тренинзите. Тој е како лав, секогаш е воден од огромна мотивација и одлучност“, вели Пиоли за мотивираноста на Ибра.

Златан нема официјален настап откако се прекина калчото. За време на карантинот во Италија тој беше во Шведска каде слободно тренираше и играше контролни натпревари со Хамарби, но пред рестартот на Серија А се повреди.

Милан и без него во досегашните три натпревари одигра добро. Испадна од Јувентус во Копа Италија, но без да загуби, додека во лигата ги среди Лече и Рома постигнувајќи вкупно 6 голови.

СПАЛ и Милан играат вечер од 21:45 часот на „Паоло Маца“ стадионот во Ферара.

реклама

Како се станува државен првак во бокс со само три месеци тренинг?

Read more

Instagram убавица: Тејана Тејлор

Read more

Лето 2021: Метеоролозите прогнозираат какви жештини нѐ очекуваат годинава

Read more

Родители споделуваат причини зошто не би имале деца кога би можеле да го вратат времето

Read more

Фудбал

Пандев со прв гол за Македонија на Европско

Read more

Играме со поставата што ја победи Германија, Арнаутовиќ не е во стартниот тим на Австрија

Read more

Ериксен ја победи смртта и го прогласија за играч на натпреварот со Финска

Read more

Буфон се договорил со Парма

Read more
 

Спорт

Пандев со прв гол за Македонија на Европско

Читај повеќе

Играме со поставата што ја победи Германија, Арнаутовиќ не е во стартниот тим на Австрија

Читај повеќе

Ериксен ја победи смртта и го прогласија за играч на натпреварот со Финска

Читај повеќе

Буфон се договорил со Парма

Читај повеќе
  • play_arrow

Човекот кој го оживеа Ериксен: Имаше пулс и дишеше, а потоа сè застана

Читај повеќе

Како се станува државен првак во бокс со само три месеци тренинг?

Читај повеќе
  • play_arrow

КАЈГАНА во Букурешт: Ечи македонската химна, навивачите подготвени да ги бодрат „рисовите“

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Јелена Ѓоковиќ одушеви со навивањето за Ноле на дуелот со Надал

Читај повеќе
  • filter

Како се сака националниот тим!

Читај повеќе