Пиштол гол: Селфито на Крис Еванс од скандал премина во политичка кампања

Крис Еванс викендов случајно објави гола фотка на Instagram Story. Селфито на кое актерот беше „пиштол гол“ набрзо беше избришано.

Ова не е прв случај во кој разголена или прилично гола фотка на славна личност случајно или намерно завршила во јавност, но Капетан Америка не го коментираше гафот сѐ до денеска.

Еванс (39) го искористи фактот дека сите зборуваат за него и чекаат како ќе изреагира на социјалните мрежи, па го претвори скандалот во политичка кампања. Актерот на Twitter напиша:

„Штом го имам вашето внимание... ГЛАСАЈТЕ на 3 ноември!!!“

URL

Неговиот колега од франшизата Avengers Марк Рафало му изрази поддршка за „инцидентот“ со голото селфи и му напиша дека во споредба со работите што ги прави Доналд Трамп, ваквите фотки не се толку лоши.

Некои други славни и јавни личности исто така го поддржаа Еванс и во сличен дух твитаа: „Голи фотки тука!“ и споделуваа линкови до Vote Save America.

Покрај овој (не)намерен потег што Еванс го сврти во насока на претстојните претседателски избори во САД, актерот и претходно се изјаснил дека славните личности треба да ја користат популарноста на социјалните мрежи за кревање свест на теми од јавна корист.

„Мора да ја користите вашата платформа за нешто повеќе од ретвитање“, рече Еванс.

Тагови
реклама

Кои се петте најмалку посетени земји во светот?

Read more
Дали ДНК тестот може да предвиди како изгледате?

Дали ДНК тестот може да предвиди како изгледате?

Read more
Столтенберг: Вратата на НАТО е отворена, а вие сте на прагот

Столтенберг: Вратата на НАТО е отворена, а вие сте на прагот

Read more
Каљари изненадува, по Наинголан ги донесе Симеоне и Олсен

Каљари изненадува, по Наинголан ги донесе Симеоне и Олсен

Read more

Филм & ТВ

Втор трејлер за анимираната авантура „Over The Moon“

Read more

Netflix го објави официјалниот трејлер за хорор-серијата „The Haunting of Bly Manor“

Read more

Топ 20 ликови на вонземјани на сите времиња

Read more

Ако ја сакавте „Vikings“, ќе ја обожавате историската сага „The Barbarians“

Read more

Сцена

  • play_arrow

Втор трејлер за анимираната авантура „Over The Moon“

Читај повеќе
  • play_arrow

Netflix го објави официјалниот трејлер за хорор-серијата „The Haunting of Bly Manor“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 20 ликови на вонземјани на сите времиња

Читај повеќе
  • play_arrow

Ако ја сакавте „Vikings“, ќе ја обожавате историската сага „The Barbarians“

Читај повеќе
  • play_arrow

Netflix го објави морничавиот трејлер за филмот „Cadaver“

Читај повеќе
  • play_arrow

Нови авантури на праисториското семејство во трејлерот за „The Croods: A New Age“

Читај повеќе

Што ќе гледаме вечерва на Синедејс?

Читај повеќе
  • play_arrow

Седумгодишната Лена напиша искрена критика за „Стела“

Читај повеќе

Публиката одлучи: Кој е најомилениот лик од ТВ-серии?

Читај повеќе