СО ЕКРАН НА SAMSUNG

Pixel Fold на Google пристигнува годинава

Познатиот дојавувач од Twitter откри дека годинава може да го очекуваме смартфонот Pixel Fold.

Шпекулациите за смартфонот Pixel Fold на Google кружеа веќе некое време, а сега познатиот дојавувач Џон Просер потврди дека уредот навистина постои.

URL

Првите информации за овој уред ги објави аналитичарот Рос Јанг во декември 2020 година, а сега повторно е објавено дека во втората половина на 2021 година ќе видиме најмалку три нови мобилни телефони на Samsung, четири модели на Oppo, Vivo и Xiaomi и еден модел на Google.

Се шпекулира дека механизмот за преклопување на Pixel Fold ќе биде како на Motorola Razr 2020 и Samsung Galaxy Z Flip, додека исто така се појавија информации за три панели на преклопување со три екрани.

Google наводно им се придружува на Xiaomi и Oppo и нарачува екрани од Samsung. Во случајот на Google, ова се екрани од 7,6 инчи.A

реклама

Hejt SLOVEni, još ste živi? - видеото кое ја запали екс-ју

Read more

Постигнат договор за државјанствата, неизвесна работата на Собранието

Read more

Пентагон: Снимките на НЛО од 2019 година се автентични

Read more

Кој од „Friends“ заработил најмногу?

Read more

Мобилни

Sony ги претстави Xperia 1 III и Xperia 5 III

Read more

Samsung летово ќе ги покаже новите смартфони на преклоп

Read more

Што да направите доколку мобилниот ви падне во вода?

Read more

Како би можел да изгледа Galaxy S21 FE?

Read more
 

Гик

НАСА за првпат лансира екипаж со сонда и повеќекратна ракета на SpaceX

Читај повеќе
  • play_arrow

Видеоиграта „F1 2021“ наскоро пристигнува на PlayStation, Xbox и PC

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавени нови снимки од познатата масивна црна дупка M87

Читај повеќе

Студија: 10 пати поголем ризик од тромбоза по COVID-19, отколку од вакцината

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Руската армија се засили со роботски тенкови

Читај повеќе

Концептот Fold ’n Roll го трансформира смартфонот во таблет

Читај повеќе
  • play_arrow

Како би се променила Земјата доколку е во друга галаксија?

Читај повеќе

Лендерот на НАСА „умира од студ“ на Марс, но уште има надеж

Читај повеќе

Колку милиони троши Facebook за обезбедување на Марк Закерберг?

Читај повеќе