По 19 сезони дојде крај за шоуто на Елен Деџенерис, денес е последната епизода

Цели 19 сезони, со повеќе од 3.200 епизоди, шоуто на Елен Деџенерис ги забавуваше Американците. Рушејќи стереотипи и пречекувајќи ги најголемите ѕвезди во САД, на шоуто му дојде крај по скоро две децении.

Во емисијата на Елен гостуваа најголемите холивудски ѕвезди, прва гостинка беше актерката Џенифер Анистон, која и денес ќе се појави во последната епизода.

Крајот доаѓа откако водителката објасни дека истото повеќе не претставува предизвик, но многумина сметаат дека вистинските причини се „токсичната работна атмосфера“ на сетот, вклучувајќи и сексуално вознемирување, малтретирање и расизам.

Претходно, продуцентите на шоуто изјавија дека средината во која се снима емисијата е „лоша“. Шеесет и четиригодишната Елен не е директно обвинета, но многумина замеруваат што дозволила таквото однесување да постои во нејзиниот тим.

Remote video URL
реклама

Џамија во Берлин развеа знаме со виножито

Read more

За власта новиот предлог ги содржи сите наши барања и забелешки, опозицијата излегува на протест

Read more

НБА ѕвездата Бриџис брутално ја претепал сопругата

Read more

Што да правите ако ве касне змија?

Read more

Филм & ТВ

Камерон Дијаз излегува од пензија за да снима филм со Џејми Фокс

Read more

Ќерката на Ума Турман: Немаше да постојам ако мајка ми не абортирала кога била млада

Read more

Дакота Џонсон за „Fifty Shades of Grey“: Да знаев како ќе се снима, немаше да се согласам

Read more

Најдобрите непланирани моменти кои останаа на The Big Bang Theory

Read more
 

Сцена

Камерон Дијаз излегува од пензија за да снима филм со Џејми Фокс

Читај повеќе

„Killing in the Name“ на рипит

Читај повеќе
  • play_arrow

Ќерката на Ума Турман: Немаше да постојам ако мајка ми не абортирала кога била млада

Читај повеќе
  • play_arrow

Дакота Џонсон за „Fifty Shades of Grey“: Да знаев како ќе се снима, немаше да се согласам

Читај повеќе

Пејачот Ар Кели осуден на 30 години затвор

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобрите непланирани моменти кои останаа на The Big Bang Theory

Читај повеќе
  • play_arrow

Вештерките се враќаат: Погледнете го тизерот за „Hocus Pocus 2“

Читај повеќе

Сега е официјално – реклами и на Netflix

Читај повеќе
  • play_arrow

Најуспешниот филм во 2022 година заработи над милијарда долари

Читај повеќе