По две тешки дијагнози, Мајкл Џ. Фокс објави крај на кариерата

Мајкл Џеј Фокс, најпознат по улогата во филмовите „Враќање во иднината“ (Back to the Future), отворено зборуваше за најлошите денови од неговиот живот и рече дека се повлекува од актерската кариера од здравствени причини.

На Фокс му беше дијагностицирана Паркинсонова болест кога имаше само 29 години. Иако долго време се бореше со оваа состојба, пред две години доби уште една тажна вест - лекарите му најдоа тумор на 'рбетот што забрзано растеше. Имаше страшни болки, па речиси остана неподвижен.

Своите размислувања на оваа тема ги сподели во својата нова книга „Нема време како иднината“ (No Time Like the Future).

„Има време за сè, а моето работно време од 12 часа и запамтувањето на седум страници дијалог се зад мене, барем засега. Да бидам фер со себе и со продуцентите, режисерите, уредниците, сценаристите и актерите, ќе кажам дека влегувам во втора пензија. Тоа би можело да се смени, бидејќи сè се менува“, напиша Фокс.

Фокс наскоро ќе наполни 60 години, па затоа е целосно насочен кон семејството. Тој ужива во бракот со неговата сопруга Трејси Полан, со која е заедно од 80-тите години, и е фокусиран на своите деца - синот Сем, близнаците Аквина и Шујлер, како и најмладата ќерка Есме.

реклама

Кој е полицаецот кој со три потези спречи трагедија во Капитол хил?

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

Совети како да правите селфи фотографии како професионалец

Read more

Беровец лажел дека е киднапиран и изнудил 10.000 евра од татко му

Read more

Филм & ТВ

Карди Би во главната улога во филмот „Assisted Living“

Read more

И Меколи Калкин сака да го избришат Трамп од „Home Alone 2“

Read more

Ребел Вилсон открива: Бев киднапирана, ни се заканија со оружје

Read more

Поради пандемијата: Колку пари изгуби филмската индустрија во 2020?

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Дали песна за возачка дозвола ќе биде песната на 2021? Веќе руши рекорди

Читај повеќе

Карди Би во главната улога во филмот „Assisted Living“

Читај повеќе
  • play_arrow

И Меколи Калкин сака да го избришат Трамп од „Home Alone 2“

Читај повеќе

Ребел Вилсон открива: Бев киднапирана, ни се заканија со оружје

Читај повеќе

Поради пандемијата: Колку пари изгуби филмската индустрија во 2020?

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за „Wonder Woman 1984“

Читај повеќе

Скандалот зеде данок: Арми Хамер се повлече од „Shotgun Wedding“

Читај повеќе

Сара Климоска е една од европските Ѕвезди во подем за 2021

Читај повеќе

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Читај повеќе