По критиките, Георгина внимава со разголувањето во Саудиска Арабија

Откако Роналдо се пресели во Саудиска Арабија со семејството поради ангажманот во клубот Ал Наср, неговата вереница Георгина Родригес се соочува со многу критики за нејзината разголена облека.

Изгледа дека Георгина сепак решила да се прилагоди на тамошниот начин на живот, па на натпреварот се појави во фармерки, дрес и штикли.

Георгина го следеше натпреварот во друштво на најстариот син на Роналдо, Кристијано Роналдо Јуниор.

Нејзината Birkin чанта особено привлече внимание - овој модел чини речиси 100.000 евра.

„Престани да се фалиш со чанти и накит, подобро научи англиски“, „Може да купиш куќа по цена на оваа чанта“, „Тие чанти се прескапи, а ти имаш најмалку 10“, се само дел од коментарите.

За потсетување, вереницата на Роналдо неодамна беше гостинка на доделувањето на наградите Joy во Саудиска Арабија, кое е една од најголемите регионални церемонии за доделување награди во чест на познатите личности за нивните достигнувања.

На свеченоста Георгина даде и кратко интервју на англиски јазик, а нејзината нервоза и акцент придонесоа нејзините изјави да не бидат толку лесни за разбирање, а многумина ја исмеаја на социјалните мрежи.

Remote video URL
реклама

Кина се закани дека ќе преземе акција откако САД го соборија балонот

Read more

Дијагнозата на рак повеќе не е смртна казна, 60% од случаите немаат јасна причина

Read more

Twitter пукна од смеа за фотката на Ендрју Тејт со коса

Read more

Синоќа се случи еден од најспектакуларните нокаути досега

Read more

Стил

Ламбата за гел нокти може да предизвика оштетување и мутација на ДНК

Read more

Роналдо доби ексклузивен рачен часовник, цената е бесмислена

Read more

Пензионер со стил: Роџер Федерер краде воздишки на Модната недела во Париз

Read more

По критиките, Георгина внимава со разголувањето во Саудиска Арабија

Read more
 

Магазин

Правилно чистење на телевизорот и далечинскиот управувач

Читај повеќе

Жените родени во 3 знаци претпочитаат машко друштво

Читај повеќе

Twitter пукна од смеа за фотката на Ендрју Тејт со коса

Читај повеќе

Едноставни начини како да се опуштите по напорниот работен ден

Читај повеќе

Дијагнозата на рак повеќе не е смртна казна, 60% од случаите немаат јасна причина

Читај повеќе
  • play_arrow

Рецепт на денот: Мисиркини гради во сос од вино

Читај повеќе

Кои се најчестите повреди за време на секс?

Читај повеќе

Археолози ја открија првата кафеана во светот – стара е 5.000 години

Читај повеќе

Еликсир на младоста: Која храна го поттикнува создавањето колаген?

Читај повеќе