По медениот месец, Лопез и Афлек направија пауза „за да не се изгуби магијата“

Откако неодамна поминаа романтичен меден месец, а пред нешто помалку од еден месец си го кажаа „судбоносното да“, се чини дека Џенифер Лопез и Бен Афлек решија да поминуваат помалку време заедно.

Како што пренесува Marca, славниот пар решил да направи „пауза“ по медениот месец, верувајќи дека овој потег долгорочно ќе биде од корист за нивната врска.

Со оглед на тоа што нивните кариери ги принудуваат да поминат одредено време разделени, младенците решиле да придонесат на овој начин за „ за да не се изгуби магијата меѓу нив“.

„Постојано зборуваат, пишуваат пораки, се гледаат на FaceTime кога се разделени и работат. Времето што го поминуваат одвоено го прави повторното обединување многу подобро. Џенифер сака да знае дека нејзиниот сопруг ќе биде тука за неа без разлика на сè“, рекол извор близок до парот.

Тој потоа додаде: „Да се ​​разделат толку брзо по венчавката не е идеално, но тие знаат дека го имаат целиот живот пред нив и уживаат во секоја минута од патувањето“.

Сепак, некои обожаватели на славниот пар не се премногу убедени во оваа теорија. Имено, тие тврдат дека за „паузата“ е виновно минатото на Афлек, како и неговиот проблем со алкохолот. Тие исто така веруваат дека Лопез побарала од сопругот да побара стручна помош за неговата зависност.

Познато е дека актерот се лекуваше од зависност во 2001 година, но и во 2017 и 2018 година, додека сè уште беше во брак со актерката Џенифер Гарнер.

Тогаш, во една од најконтроверзните изјави, ја обвини поранешната сопруга за злоупотреба на алкохол.

„Тоа е дел од причината поради која почнав да пијам... затоа што бев заробен. Мислев: ‘Не можам да ја напуштам’ поради децата, но не сум среќен, што да правам? Испив шише виски и заспав на каучот, што не се покажа како решение. Веројатно уште ќе пиев“, рече тој тогаш.

Парот потоа се раздели, а тој рече:

„Имавме брак кој не функционираше, се случува, со некој што го сакам и почитувам, но со кој не треба да бидам во брак. На крајот на краиштата, се обидовме. Се обидовме затоа што имавме деца. И двајцата чувствувавме дека не сакаме ова да биде модел на брак што го гледаат нашите деца“.

И покрај гласините, Лопез и Афлек вчера беа забележани како делат бакнежи во Санта Моника. Се немаат огласено во јавноста по повод објавата на Marca.

URL

Да потсетиме дека парот ја обнови својата романса во април 2021 година, набргу откако пејачката ја заврши свршувачката со поранешното момче Алекс Родригез. Таа и Афлек еднаш беа свршени во 2002 година, но ја откажаа венчавката. Сепак, на крајот повторно си го најдоа патот еден до друг.

реклама

Три најдобри протеини за здравo срце

Read more

Неделен хороскоп од 15 до 21 јули според руски астролог

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Се огласи Меланија Трамп: Монструм!

Read more

Филм & ТВ

Почина Шенон Доерти, ѕвездата на „Беверли Хилс“

Read more

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Read more

Објавен трејлерот за долго очекуваниот Gladiator II

Read more

Доаѓа продолжение на култниот The Devil Wears Prada, но ќе глуми ли и Ен Хатавеј?

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Почина Шенон Доерти, ѕвездата на „Беверли Хилс“

Читај повеќе
  • filter

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за долго очекуваниот Gladiator II

Читај повеќе

Доаѓа продолжение на култниот The Devil Wears Prada, но ќе глуми ли и Ен Хатавеј?

Читај повеќе

Зошто генерацијата Z исклучува филм кога се појавува секс сцена?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа денес детективот Мозер од Kommissar Rex?

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Еден од најскапите филмови во историјата: Бред Пит во улога на Ф1 возач

Читај повеќе

Уште една славна личност вмешана во смртта на Метју Пери

Читај повеќе