По многу години, се роди прле во скопската Зоолошка

Во скопската Зоолошка градина повторно имаме бејби бум или поголем број принови.

Фото: Зоолошка градина Скопје / Facebook
Фото: Скопје ZOO / Facebook

Најновата вест е дека во зоолошката, по многу години, се роди женско прле. Убавата вест од Зоолшката ја објавија со фотографија од магарицата и нејзиното прле.

Но, тоа не е единственото младенче кое се роди, неодмна бевме сведоци и на раѓањето на минијатурна пони убавица, како и на принова кај мајмуните од видот макаки со свински опаш.

Принова има и во фамилијата мармозети.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Skopje ZOO (@zoo_skopje)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Skopje ZOO (@zoo_skopje)

реклама

Живот

Нов готвачки гаф на Бруклин Бекам - ги расипа лазањите

Read more

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Read more

Фенг шуи цвеќиња кои носат хармонија во домот

Read more

Зошто велиме дека на гости не се оди со празни раце?

Read more
 

Магазин

Нов тренд полека ја заменува порнографијата: Аудио еротика

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов готвачки гаф на Бруклин Бекам - ги расипа лазањите

Читај повеќе

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Читај повеќе
  • filter

Фенг шуи цвеќиња кои носат хармонија во домот

Читај повеќе

Необична луксузна вила во Шпанија

Читај повеќе
  • play_arrow

Ирец учи хрватски за да се разбере со песот

Читај повеќе

Зошто велиме дека на гости не се оди со празни раце?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Несреќен уличен крадец: Ограбил жена па налетал на ММА борач

Читај повеќе
  • play_arrow

Карамелизирано бело месо во слатко-кисел сос од пиво

Читај повеќе