Победниците на Nature Photographer Of The Year

Б.С.Б.
/ 26.12.2022 / 12:44
Победник во категоријата „Цицач“
Победник во категоријата „Цицач“

Во 2022 година жирито на Nature Photographer Of The Year имаше тешка задача, мораше да ги одбере најубавите фотографии од природата, од вкупно пристигнати 20.952 фотографии од 96 земји. Ова е нов рекорд за овој фото натпревар.

Фотографиите учествуваа во 12 различни категории како Птици, Цицачи, Пејзаж и други.

Фотографот Дмитри Кок ја доби титулата за најдобар фотограф во 2022 година, со неговата фотографија „Куќа со мечки“.

Погледнете дел од најубавите фотографии од природата, направени во 2022:

реклама

Нови шокантни детали од Ковачки: Безбеден град го лоцирал возилото со кое била киднапирана Вања во Маџари и кај хотелот Палас

Read more

Пет автомобили кои нема да ја дочекаат 2024 година

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Read more

Фото

Презентирана акционата камера Insta360 GO 3, чини од 430 евра

Read more

Нова ера во развојот на фотосензори за смартфони

Read more

11 најдобри фотографии од дивиот свет за 2022 година

Read more

Победниците на Nature Photographer Of The Year

Read more
 

Гик

Една од најсјајните ѕвезди ќе исчезне од небото за кратко време

Читај повеќе
  • play_arrow

Избрани најдобрите видеоигри за 2023 година

Читај повеќе
  • play_arrow

Американците сега го имаат Roadrunner, убиецот на дронови

Читај повеќе

Нов тест на крвта открива кои органи стареат најбрзо

Читај повеќе
  • play_arrow

Кое е најгледаното видео на TikTok во 2023 година?

Читај повеќе

Honor ќе претстави три Magic6 флегшип телефони

Читај повеќе

Strava овозможи праќање на приватни пораки помеѓу корисниците

Читај повеќе

Порно сајтовите воведуваат големи промени за корисниците

Читај повеќе
  • filter

Претставен смартфонот OnePlus 12, основниот модел чини 610 долари

Читај повеќе