Победниците на Nature Photographer Of The Year

Б.С.Б.
/ 26.12.2022 / 12:44
Победник во категоријата „Цицач“
Победник во категоријата „Цицач“

Во 2022 година жирито на Nature Photographer Of The Year имаше тешка задача, мораше да ги одбере најубавите фотографии од природата, од вкупно пристигнати 20.952 фотографии од 96 земји. Ова е нов рекорд за овој фото натпревар.

Фотографиите учествуваа во 12 различни категории како Птици, Цицачи, Пејзаж и други.

Фотографот Дмитри Кок ја доби титулата за најдобар фотограф во 2022 година, со неговата фотографија „Куќа со мечки“.

Погледнете дел од најубавите фотографии од природата, направени во 2022:

реклама

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Нови детали од истрагата за смртта на Метју Пери: Запленети мобилниот и лаптопот на славна личност

Read more

Еден јасен симптом сигнализира дека е време да се проверат бубрезите

Read more

Како со диетата 80/20 може да слабеете додека ја јадете вашата омилена храна?

Read more

Фото

Canon потврди: Доаѓа моќниот EOS R1

Read more

Poetry Camera ги претвора фотографиите во поезија

Read more

Фотографијата со заспаната поларна мечка ја доби наградата за најдобра на годината

Read more

Презентирана акционата камера Insta360 GO 3, чини од 430 евра

Read more
 

Гик

  • filter

21 јуни 1816 – Рене Ленек го претставил првиот стетоскоп

Читај повеќе

Microsoft повторно е највредната компанија во светот

Читај повеќе
  • filter

Откриен потонат брод стар 3.300 години, со стотици недопрени амфори

Читај повеќе

Илон Маск: Во иднината нема да има телефони

Читај повеќе

Астрономите за прв пат посведочија будење на црна дупка

Читај повеќе

Apple најави голема промена за iOS 18

Читај повеќе

Google предупредува: Не паѓајте на оваа измама!

Читај повеќе

Apple го прекина развојот на Vision Pro 2, догодина ќе претстави подостапен модел

Читај повеќе

Научниците открија илјадници тони замрзната вода на Марс

Читај повеќе