Почетино: Мбапе ќе биде подготвен за реваншот против Сити

Тренерот на ПСЖ, Маурисио Почетино изрази оптимизам околу настапот на напаѓачот на францускиот првак Килјан Мбапе на реванш полуфиналниот натпревар од Лигата на шампиони против Манчестер Сити.

Мбапе, кој го повреди мускулот на десната нога пред првиот дуел против Сити минатата недела во Париз, го пропушти саботниот натпревар во француското првенство против Ленс (2:1), но стратегот на ПСЖ изрази надеж дека ќе може да смета на својот напаѓач за мечот во Манчестер.

– Секојдневно се проценува неговата состојба и мислам дека ќе може да игра, најави Почетино.

ПСЖ загуби минатата среда во Париз од Манчестер Сити со 2 : 1, а реваншот е на програмата утре со почеток од 21 часот.

Почетино ќе може да смета на речиси комплетниот тим, со исклучок на повредениот Хуан Бернат.

реклама

Интересот за вакцинација се зголемува, вчера вакцинирани 14.976 граѓани

Read more

Ескалираа судирите меѓу Израел и Хамас, најмалку 40 мртви

Read more

Кладилничарски идиот на денот

Read more

Во тек потрага по 39-годишниот Александар Черговски од Берово

Read more

Фудбал

Сепак крај на сезоната за Ибра, но се враќа за ЕУРО

Read more

Пех за Холандија: Ван Дајк сам се повлече од ЕУРО

Read more

Куман: Не е својствено за Барсa да прими три гола во едно полувреме

Read more

Солскјер му ја честиташе шампионската титула на Манчестер Сити

Read more
 

Спорт

Сепак крај на сезоната за Ибра, но се враќа за ЕУРО

Читај повеќе

Гечевски: Наша чест и обврска е да се запамети името на Буштур

Читај повеќе

Пех за Холандија: Ван Дајк сам се повлече од ЕУРО

Читај повеќе
  • play_arrow

Куман: Не е својствено за Барсa да прими три гола во едно полувреме

Читај повеќе
  • play_arrow

Солскјер му ја честиташе шампионската титула на Манчестер Сити

Читај повеќе

Франција не го сака, Лапорт ќе игра за Шпанија на ЕУРО

Читај повеќе
  • play_arrow

Најголемите рекордери во историјата на Лигата на шампиони

Читај повеќе

Пиоли: Милан сѐ уште ништо нема постигнато

Читај повеќе

Борба сепак ќе има: Потврден боксерскиот спектакл Фјури – Џошуа

Читај повеќе