Македонија

Почина директорот на МЖ Транспорт Шабан Зендели

11. јули 2019 - 11:44 | МИА
Скопје, 11 јули 2019 (МИА) – По кратко боледување почина генералниот директор на МЖ Транспорт АД-Скопје, Шабан Зендели (1961) соопшти МЖ Транспорт.

Погребот на Зендели ќе се одржи денеска попладне во 17 часот во кумановското село Оризаре.

Зендели ја вршеше функцијата генерален директор од 2018 година.

Коментирај