Почина мајката на Силвестер Сталоне

Џеки Сталоне, мајката на славниот актер Силвестер Сталоне, почина на 98 години, соопшти семејството.

Таа беше мајка на Томи, Силвестер, пејачот Френк Сталоне и на актерката Тони Ен која почина во 2012 година.

Веста ја потврди Френк Сталоне на Instagram.

„Утринава јас и моите браќа ја изгубивме мајка ми. Таа беше извонредна жена која секојдневно вежбаше, полна со храброст и бестрашна“, напиша Френк.

Џеки починала во сон.

„Беше невозможно да не ја сакате, таа беше многу ексцентрична и енергична личност“, напиша Френк.

URL
реклама

Зошто коронавирусот е толку опасен за човечкиот организам?

Read more

Осум знаци кои укажуваат на недостаток на витамин Д во организмот

Read more

Германија затвора сè, освен градинките и училиштата

Read more

Храна која е богата со витамин Д

Read more

Живот

Опасна мисија во Чернобил: Како Spot се снајде при услови на радијација?

Read more

10 начини на кои пандемијата ќе ги промени луѓето и човештвото

Read more

Хороскопски знаци кои најмногу зеленеат од љубомора

Read more

Eмили Рајтаковски е бремена: Детето само ќе каже кој пол е

Read more

Магазин

Како природно да го намалите високиот крвен притисок?

Читај повеќе
  • play_arrow

Опасна мисија во Чернобил: Како Spot се снајде при услови на радијација?

Читај повеќе
  • filter

Не англиско, најголемиот број Американци имаат ирско потекло

Читај повеќе
  • play_arrow

Вистински чувар: Питбул трениран да заштитува деца

Читај повеќе
  • play_arrow

Пробајте го најдобриот и најлесниот рецепт за пилешки крилца

Читај повеќе

Во кој период од животот сексот е најдобар?

Читај повеќе

Пет заблуди за неверството

Читај повеќе
  • play_arrow

Почна изградбата на најдолгиот подводен тунел во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Вежби за затегнати стомачни мускули со тегови

Читај повеќе