Во стотата година од животот

Почина принцот Филип, сопругот на британската кралица Елизабета II

На 99-годишна возраст почина принцот Филип, сопругот на британската кралица Елизабета Втора, соопшти кралското семејство.

„Со голема тага нејзиното височество кралицата ја соопшти веста за смртта на нејзиниот сакан сопруг, неговото височество принцот Филип, војводата од Единбург. Тој почина утрово во замокот Виндзор“, стои во објавата на Twitter.

Филип и Елизабета беа во брак од 1947 година. Заедно имаат четири деца, осум внуци и девет правнуци.

Принцот се повлече од јавноста во 2017 година. Роден е на грчкиот остров Крф, на 10 јуни 1921 година.

URL
Тагови
реклама

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Нема начин да се спречи удар од голем астероид

Read more

Петар Грашо и Данијела Мартиновиќ раскинаа по 24 години врска

Read more

Работи што ги прави секој маж кој искрено ве сака

Read more

Живот

Колку милијарди долари доби Мелинда Гејтс по разводот?

Read more

Хороскопски знаци со кои е најлесно да се манипулира

Read more

Петар Грашо и Данијела Мартиновиќ раскинаа по 24 години врска

Read more

Хороскопски знаци кои воопшто немаат смисла за хумор

Read more
 

Магазин

Кои се најбогатите земји на светот?

Читај повеќе
  • play_arrow

Мајки и деца, фејл компилација

Читај повеќе

Како да ја развиете читачката способност кај децата?

Читај повеќе
  • play_arrow

Бувот писмоносец кој не сакаше да се оддели од писмото

Читај повеќе
  • play_arrow

Согорете 600 калории додека ги правите овие вежби дома

Читај повеќе

Истражување: Колку штити една доза, а колку две дози на Pfizer?

Читај повеќе

Како да препознаете кога е жената сексуално возбудена?

Читај повеќе

Колку милијарди долари доби Мелинда Гејтс по разводот?

Читај повеќе

Десерт на денот: Колач со бело чоколадо и кокос

Читај повеќе