Почна гласањето за Тим на годината на УЕФА

На веб-страницата на УЕФА веќе може да се испраќаат гласовите во изборот на единаесетмината најдобри за оваа 2020 година.

Вкупно 50 играчи се номинирани од кои 5 голмани и по 15 дефанзивци, играчи од средината и напаѓачи.

Не само што имате можност да учествувате во изборот, туку на крајот УЕФА ќе додели и три награди за најсреќните и тоа две ВИП влезници за финалето од Лигата на шампиони, потоа потпишан дрес од еден играч кој влегол во најдобриот тим, како и спортска опрема во вредност од 100 евра од официјалната онлајн продавница на УЕФА. Третата награда ќе ја добијат петмина среќници.

Гласањето трае до 6 јануари, а можете да гласате со клик тука.

Најмногу номинации, 10, има актуелниот првак во Лигата на шампиони, Баерн, додека по 8 имаат Ливерпул и ПСЖ. Според националноста на фудбалерите, најбројни се Германците кои ги има 6.

Оваа година УЕФА овозможи гласање и за тим на годината во женска конкуренција, по истиот принцип.

Тагови
реклама

Програмер има уште две шанси да ја погоди лозинката за сметка со 240 милиони долари

Read more

Спасовски: Секогаш ќе се најде некој мангуп за да се пофали на социјалните мрежи и да покаже дека е интересен

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

Јокиќ непопустлив кон Шекил: Јас сум Србин и ти го знаеш тоа!

Read more

Фудбал

Барселона ги одложи изборите за претседател

Read more

Солскјер: Би било шокантно ако го победиме Ливерпул

Read more

Вечер за првпат римското дерби пред празни трибини

Read more

Фернандеш го сруши рекордот за најмногу награди Играч на месецот во една година

Read more
 

Спорт

Барселона ги одложи изборите за претседател

Читај повеќе

Солскјер: Би било шокантно ако го победиме Ливерпул

Читај повеќе

Вечер за првпат римското дерби пред празни трибини

Читај повеќе

Ќе има војна во октагонот, сигурен е шефот на УФЦ за мечот Мекгрегор-Поарје

Читај повеќе

Фернандеш го сруши рекордот за најмногу награди Играч на месецот во една година

Читај повеќе
  • play_arrow

Јокиќ непопустлив кон Шекил: Јас сум Србин и ти го знаеш тоа!

Читај повеќе

Ибра: Донарума е најдобар голман во светот

Читај повеќе

Манџукиќ одбил четири понуди, го сака само Милан

Читај повеќе

На Реал му требаше брилијантниот Хрват, но тој беше невидлив

Читај повеќе