Почна снимањето на реалното шоу Squid Game – натпреварувач изнесен на носилки

Смртоносната игра што го излуди светот во серијата Squid Game стана реалност - на напуштен аеродром во Велика Британија се играше „црвено светло, зелено светло“ со 456 учесници од целиот свет, а последиците за некои беа повеќе од сериозни.

 

Netflix реши серијата да ја претвори во вистинско натпреварување, па сите оние кои ќе го издржат брзото темпо на натпреварување и температурите под нулата ќе се борат за наградниот фонд од 4 милиони долари.

„Црвено светло, зелено светло“ беше првата игра по која веќе беа елиминирани околу стотина натпреварувачи.

„Температурата беше три степени под нулата, моравме да стоиме половина час без да мрднеме. Во еден момент некој извика ‘Помош’, а медицинските техничари истрчаа и го изнесоа натпреварувачот на носилки. Беше многу студено, луѓето беа се тресеа, не можеа да ги мрдаат нозете, но не им беше дозволено да зборуваат. Штом ќе кажеа нешто, беа бидат дисквалификувани“, изјави извор од снимањето и додаде дека условите за сместување на натпреварувачите се исти како и во серијата.

„Сите спијат на кревети на спрат, исто како и актерите во Squid Game“.

реклама

Како Американците го „украдоа“ најнапредниот советски хеликоптер?

Read more

Што значи кога ви игра окото и дали може да биде сериозно предупредување?

Read more

Кои 19 Samsung телефони нема да го добијат ажурирањето на Android 14?

Read more

Шест причини зошто леблебијата е една од најздравите намирници

Read more

Филм & ТВ

The Simpsons враќаат озлогласен лик од првата сезона

Read more

Први снимки од снимањето на 6. сезона на The Crown

Read more

КАЈГАНА ПРЕПОРАКА: Зошто треба да ја гледате серијата You на Netflix?

Read more

Официјален трејлер за The Night Agent

Read more
 

Сцена

The Simpsons враќаат озлогласен лик од првата сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Први снимки од снимањето на 6. сезона на The Crown

Читај повеќе
  • play_arrow

КАЈГАНА ПРЕПОРАКА: Зошто треба да ја гледате серијата You на Netflix?

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за The Night Agent

Читај повеќе
  • play_arrow

Орландо Блум се распеа среде паб за Свети Патрик

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв трејлер за BEEF, новата серија на Netflix

Читај повеќе
  • play_arrow

10 моменти во Friends во кои се пронаоѓаме и денес

Читај повеќе
  • play_arrow

Како Disney „рециклираат“ анимации?

Читај повеќе