Почна владеењето на Близнаците: Што ќе донесе за секој хороскопски знак?

Бидејќи со Близнаците владее Меркур, планетата на комуникацијата, владеењето на Близнаците има тенденција да биде период кога ќе бидеме многу зафатени. Исто така, има многу можности кои ви ги носи универзумот во овој период. Откријте што го чека вашиот хороскопски знак!

Овен

Набргу откако Сонцето се пресели во Близнаци, го доживуваме порталот Сребрена порта, време кога нашата ментална енергија е многу силна. Можеме да размислуваме појасно, да ја отклучиме мудроста со поголема леснотија. Ако има проблем што треба да го решите или нешто за што барате одговори, ова е прекрасно време да ги барате тие одговори. Направете повеќе истражување, контактирајте со другите, закажете консултација со експерт или едноставно седете во медитација, верувајќи во вашата интуиција. Порталот Сребрена порта ќе биде најактивен на 28 и 29 мај, но ќе остане затворен неколку дена од двете страни на овие датуми.

Полната Месечина во Стрелец на 3 јуни носи некои оптимистички енергии, но исто така може да предизвика тензија и да ве натера да размислите подлабоко за нешто во вашиот живот. Што и да се појави, обидете се да му пристапите филозофски. Погледнете дали можете да ја проширите вашата перспектива и начинот на кој ќе изберете да размислувате за работите. Понекогаш превртувањето на работите наопаку и гледањето на работите на нов начин може да помогне да се добие подлабок увид. Под оваа полна Месечина можете да почувствувате и желба за патување. Ако сте сакале да се извлечете, оваа полна Месечина би била добро време да направите нешто. Изберете место каде што не сте биле досега и гледајте како се отвора и проширува вашиот ум!

На 6 јуни Венера ќе влезе во Лав; ова е значајно бидејќи Венера ќе биде ретроградна во Лав на 23 јули. Обрнете внимание на сите теми поврзани со љубов, романса или пари во овој момент, бидејќи ова може да биде поим за тоа со кои ретроградни теми на Венера ќе работите подоцна во годината. Ретроградната Венера е секогаш време на отворање и проширување на срцето и често може да предизвика емоционални рани од минатото кои треба да се исчистат за нашето проширување. Ако забележите какви било предизвикувачки настани кои се појавуваат на почетокот на јуни, знајте дека ќе следи повеќе јасност и исцелување.

Младата Месечина во Близнаци на 17 јуни може да донесе нов проект, или може да откриете дека постоечкиот проект одеднаш добива нов импулс зад него. Постои силна мотивирачка сила под оваа млада месечина за вас, затоа искористете ја во ваша корист.

Сатурн почнува да се движи ретроградно оваа млада Месечина. Сатурн е на малку предизвикувачко место во вашата карта во моментов. Може да ве натера да одите навнатре или да се чувствувате поизолирани од вообичаено. Можеби ќе треба да одвоите малку време за да размислите за минатото и да размислите за вашите следни чекори. Големи се шансите дека ќе има многу работа заткулисно за вас.

Бик

Сонцето штотуку се пресели од вашиот агол на зодијакот и можеби се чувствувате како сега да можете да ја сварите и интегрирате сета мудрост и возбуда што ви ги донесе! Секогаш кога Сонцето е во вашиот знак, можете да се чувствувате подигнати и поддржани да бидете поавтентични, па се надеваме дека сте успеале да го почувствувате тоа на некој начин. Ако не, не грижете се, бидејќи полна Месечина во Стрелец на 3 јуни ќе биде уште една можност да го изразите своето вистинско автентично јас. Има малку светлосна енергија што тече од оваа полна Месечина, но немојте да се изненадите ако треба да се соочите со некои сенки или можеби да одлепите некои слоеви за да откриете подлабока вистина. Ова ќе биде моќна полна Месечина за вас, затоа работете со оваа енергија, особено ако сакате да растете во самосвест и да ја продлабочите својата духовна врска.

Венера, вашата владејачка планета, ќе се пресели во Лав на 6 јуни. Ова е значајно бидејќи Венера исто така ќе биде ретроградна на 23 јули во Лав. Бидејќи Венера е вашиот владетел, секогаш ќе бидете почувствителни на нејзините ретроградни движења. Додека ретроградната на Венера нема да почне до крајот на јули, гледајте што се случува околу времето кога таа првпат ќе влезе во Лав. Што и да се одвива во ова време, особено околу работите на срцето или парите, може да биде поим за тоа какви лекции и подароци ќе донесе ретроградната Венера.

Младата Месечина на 17 јуни се совпаѓа со ретроградниот Сатурн. Сатурн влезе во Риби на почетокот на оваа година, така што ова е првиот ретрограден што го доживеавме овој циклус. Ретроградниот Сатурн може да бара од нас да се вратиме и да прегледаме некои лекции и да провериме дали сме ја завршиле домашната задача. Може да се чувствуваме малку тестирани или да забележиме дека работите што мислевме дека сме ги решиле повторно се појавуваат.

Останете верни на себе и на мудроста што сте ја стекнале; знаете како да се справите со сè што ќе ви излезе на патот, затоа верувајте во себе. Сатурн е главниот учител, па затоа сака да се увери дека сте ги совладале сите лекции пред да продолжи на следното поглавје. Со ретрограден Сатурн и оваа млада Месечина, можеби ќе треба да внимавате на кого му верувате и со кого се дружите. Со кого избирате да се опкружувате? Друштвото што го одржувате може да има големо влијание врз вашиот живот и чувството за самопочит и мотивација, затоа имајте го тоа на ум, особено околу времето на младта Месечина во Близнаци.

Близнаци

Конечно е време од годината кога можете да го прославите вашето патување околу Сонцето! Сезоната на вашиот роденден содржи прекрасни работи! На 28 и 29 мај, Сонцето се усогласува со кралската ѕвезда Алдебаран и го отклучува порталот Сребрена порта. Оваа енергија може да го наполни вашиот ум, помагајќи ви да достигнете нови граници со вашето размислување и ментален капацитет. Предизвикајте се кога станува збор за вашето знаење и мудрост. Знајте дека сте помудри отколку што мислите! Ако има нешто што сакате да научите, ова е одлично време за почеток бидејќи учењето лесно ќе ви дојде.

Ова е прекрасна енергија и вие сте на една од најдобрите позиции на космичкото небо за да ја примите. Порталот Сребрена порта исто така може да ви помогне да се усогласите со вашиот договор на душата и да ве потсети зошто избравте да дојдете на Земјата во овој момент.

На 3 јуни, под полна Месечина во Стрелец, може да се најдете како патувате со саканата личност или можеби планирате патување некаде забавно со пријателите. Алтернативно, може да ви се претстави неверојатна можност за работа која ќе ви овозможи да патувате како дел од вашата задача. Се чини дека патувањето е на хоризонтот, а доколку се појави прилика, треба да ја искористите! Патувањето ветува дека ќе биде инспиративно и ќе ви ги отвори очите на многу начини.

Оваа полна Месечина може да донесе и кулминација на проектот на кој сте работеле. Можеби е време да преминете на нови работи, а тие ќе бидат во фокусот под младата Месечина во вашиот знак! Младата Месечина во Близнаци се активира на 17 јуни, истиот ден кога Сатурн тргнува во ретроградна насока. Ова ќе биде моќна млада Месечина за нови почетоци и поставување намери, но исто така носи одредена тежина за вас. Ако нешто ви тежи на рамениците, можеби ќе треба прво да го исчистите пред да размислите за новите енергии што сакате да ги повикате.

Ретроградниот Сатурн, исто така, може да поттикне работи од вашето минато, охрабрувајќи ве да се справите со нешто еднаш засекогаш. Само знајте дека колку повеќе простор ослободите со тоа што ќе се ослободите од работите што не ги сакате, толку повеќе простор ќе направите за работите што ги сакате.

Рак

Веројатно ќе се чувствувате како да сте достигнале крајна точка или пресвртна точка во овој период. Непосредно пред да започнеме ново поглавје во нашите животи, честопати се чувствуваме повикани да влеземе внатре. Можете да го почувствувате ова многу добро кога Сонцето ќе влезе во Близнаци. Близнаците се многу социјален знак, но можеби го чувствувате спротивното и сакате да одвоите малку време за да бидете сами со вашите мисли. На 11 јуни, Плутон ќе се врати кај Јарецот, знакот што седи спроти вас на хороскопското тркало. Додека сте во Јарец, Плутон ги трансформира вашите односи, помагајќи ви да создадете подлабоки и позначајни врски со оние околу вас.

Со враќањето на Плутон во Јарец до крајот на годината, може да забележите промена и враќање да се фокусирате на вашите односи. Не грижете се, се чини дека поголемиот дел од работата е веќе завршена, но Плутон можеби само ви помага да ги расчистите работите и да ги истуркате сите промени и трансформации што сè уште треба да се случат.

Работата на Плутон е често суптилна, така што ова е веројатно нешто што ќе го чувствувате повеќе на потсвесно или внатрешно ниво, а не на надворешно. Полната Месечина во Стрелец на 3 јуни може да предизвика сеќавање од минатото или да предизвика болка од минатото. Можеби ќе го почувствувате непосредно пред да пристигне полната Месечина, но не грижете се, штом полната Месечина ќе го достигне својот врв, треба да се чувствувате многу полесни! Многу сте чувствителни на растењето и опаѓањето на Месечината, па откако ќе помине полната Месечина, обидете се да направите нешто само за забава.

Дозволете си да бидете каде и да сте - само прифатете се и уживајте во животот и она што ве прави среќни. По полната Месечина следи младата Месечина во Близнаци на 17 јуни. Истиот ден, Сатурн се врти ретроградно. Ова ќе биде донекаде предизвикувачка млада Месечина за вас. Уште еднаш, можеби ќе се чувствувате поканети да влезете внатре или да поминете време сами. Сепак, ова ви изгледа како многу креативен простор.

Уживајте во сопственото друштво и видете какви инспирации се појавуваат. Можеби ќе почувствувате потреба да пишувате, да пишувате дневник или да цртате, а тоа може да биде многу терапевтско за вас. Ретроградниот Сатурн ќе биде во фантастична позиција да ви помогне со какви било цели во кариерата или амбиции што можеби ги имате.

Ако барате да ја прилагодите вашата кариера или можеби да започнете одново на друго место, комбинацијата на креативната енергија на младата Месечина и вредната/мотивирачката енергија на Сатурн е моќна комбинација! Искористете ја енергијата на младата Месечина за да поставите намери за вашата кариера и што сакате, а енергијата на Сатурн за да им се посветите! Можеби дури и направете план за да ги остварите вашите намери.

На 21 јуни нè очекува Сонцето, ден на сила за енергетската мрежа на нашата планета и почеток на вашата сезона!

Лав

Животот е бурен за вас и можеби сте се чувствувале како да работите со полна пареа! Како што ја започнуваме сезоната на Близнаци, работите ќе продолжат да бидат активни за вас, но ова е вашата шанса да поставите некои граници и да дадете приоритет на она што е навистина важно за вас. Полната Месечина во Стрелец на 3 јуни би можела да ве наведе на патување поради работа или некој проект кој ви е важен. Може да се поврзете и со луѓе од друг дел на светот. Можеби сакаат да прават бизнис со вас или да соработуваат на некој проект.

Има многу енергија за поддршка на ваша страна кога станува збор за растење на вашите соништа и цели, затоа искористете ја таа енергија во ваша корист!

Полната Месечина во Стрелец исто така може да ги наруши работите околу вашето здравје, и токму тука ќе биде важно поставувањето на границите. На крајот на денот, што е навистина важно за вас? Лесно е да се занесете со успехот и славата или потребите на другите, но во вашата суштина, што е важно? Ова ќе биде моќно прашање што треба да си го поставите, особено ако забележите здравствени проблеми кои излегуваат на површина. Ова е исто така добра можност да одвоите време да се одморите и да ги наполните батериите. Животот бил бурен, но секогаш вреди да се исклучиш, да се забавиш и да најдеш време за себе.

Од 5 јуни Венера влегува во вашиот знак, внесувајќи ја енергијата на задоволство, романса и игра! Венера, исто така, може да донесе изобилство на енергија, помагајќи да се зголеми протокот на понуди што доаѓаат до вас. Венера ќе биде важна планета за вас, бидејќи ќе биде ретроградна на 23 јули во вашиот знак. Имајќи ја Венера во вашиот знак за подолг престој значи дека најверојатно ќе направите многу заздравување и активирање на срцето.

Обрнете внимание на сите прашања поврзани со срцето што ќе бидат отворени на 5 и 6 јуни кога Венера за прв пат влегува во Лав, бидејќи тоа може да содржи трага за тоа што претстојната ретроградна Венера ќе предизвика во вас.

Младата Месечина во Близнаци што следи на 17 јуни се совпаѓа со ретроградниот Сатурн. Оваа млада Месечина може да ви се гледа како предизвик. Се чини дека може да ве влече во две различни насоки. Можеби чувствувате дека вашето срце сака да оди на еден начин, а вашиот ум сака на друг начин.

Од вас зависи дали ќе го остварите повикот; само погрижете се пред сè да сте верни на себе. Ретроградниот Сатурн може да предизвика проблеми поврзани со вашите финансии, затоа само имајте го ова на ум. Погрижете се да обрнете внимание на сите правила и прописи во врска со вашите инвестиции и да ги прочитате ситните букви пред да се согласите или потпишете каков било договор, особено ако се работи за пари.

Девица

Со Близнаците владее Меркур, која е и ваша владејачка планета, па сезоната на Близнаци секогаш ќе биде посебно време за вас. Сезоната на Близнаци започнува со порталот Сребрена порта. Ова се активира на 28-29 мај, што е исто така време кога вашето трето око може да се отвори и зајакне. Вие сте природно многу интуитивни, па вашите инстинкти ќе бидат засилени во овој момент. Порталот Сребрена порта исто така може да ви го изостри умот, овозможувајќи ви да ја искористите вашата вродена мудрост. Ова е многу ментално активен период за вас, затоа внимавајте да не дозволите вашиот ум да претерува.

Вашиот ум е еден од вашите најостри алатки, но треба да се користи мудро. Со многу енергија концентрирана овде, особено во првиот дел од сезоната на Близнаци, бидете селективни за мислите на кои се држите. Ако сте премногу посветени на главата, вратете ја енергијата во вашето тело. Заземјете ја вашата енергија и проверете дали можете да работите од позиција што е пофокусирана на срцето.

Полната Месечина во Стрелец на 3 јуни изгледа многу посветла од полните Месечини што ги доживеавме неодамна. Иако носи одредена напнатост и можеби одредена тежина, има и разигран, авантуристички призвук на оваа полна Месечина. Што и да се појави, видете дали можете да го третирате како голема авантура! Оваа полна Месечина може да доведе и до проблеми околу вашиот дом и семеен живот. Што и да е нагласено, само бидете сигурни дека сте верни на себе и автентични.

На 5 јуни, Венера влегува во Лав, каде што ќе остане до октомври. Овој исклучително долг престој во Лав е последица на неговото претстојно ретроградно движење на крајот на јули. Обрнете внимание на темите покренати на почетокот на јуни кога станува збор за прашања на срцето, бидејќи овие теми може да дадат индиции за тоа што ќе донесе ретроградната Венера.

Младата Месечина во Близнаци на 17 јуни следи и носи неверојатна енергија во вашата кариера и чувство за цел. Оваа млада Месечина може да донесе нови можности на работа или може да имате пробив кога станува збор за вашата цел и како сакате да го поминете вашето време. Ако имате некои цели во кариерата, оваа млада Месечина е одлично време за преземање акција.

Сатурн, исто така, станува ретрограден на 17 јуни, а тоа предизвикува проблеми во вашите односи - не само романтични врски, туку и како комуницирате со другите воопшто. Можеби ќе треба да поставите граници со другите, или можеби да срушите некои граници што ве држат премногу претпазливи. Сатурн може да донесе учител во вашиот живот кој ќе ви помогне да го промените вашиот пристап. Сатурн во суштина е главниот учител, па ви помага да станете подобри во односите со другите и со светот околу вас.

Вага

Близнаците се воздушен знак, па затоа секогаш ви оди добро кога Сонцето е во овој дел од зодијакот. Околу една недела откако сонцето ќе влезе во Близнаци, го доживуваме порталот Сребрена порта. Ова е време кога нашиот ум се чувствува силен и нашата интуиција зголемена. Можеме полесно да ја искористиме нашата внатрешна мудрост, а исто така можеме да се најдеме себеси како брзо учиме нови работи. Енергиите на порталот Сребрена порта можат да бидат многу креативни за вас, помагајќи ви да размислувате пошироко за вашиот живот и за она што го сакате за себе напред. Ова би било добро време да истражувате или да барате мудрост за да ги разјасните вашите цели и да го олесните сето она што ве мачи.

Како што се приближуваме до полната Месечина во Стрелец на 3 јуни, можеби ќе треба да оставите нешто да си оди. Можеби се чувствувате како да сте дошле до крајот на некој проект или работа, или можеби само треба да создадете енергичен или емотивен простор околу нешто во вашиот живот. Оставете го она што ви е тешко. Дајте си дозвола да се ослободите од она што го носевте, а се чини дека веќе не игра улога онаму каде што одите. Полната Месечина во Стрелец исто така може да предизвика проблеми околу вашето самоизразување. Можеби ќе треба да се залагате за себе или да им соопштите на другите што навистина ви треба. Вашиот глас е вашата моќ, затоа не воздржувајте се ако имате нешто важно да споделите.

На 5 јуни, вашата владејачка планета, Венера, ќе се пресели во Лав, каде што ќе остане до октомври. Овој екстремно долг престој во Лав се случува затоа што Венера ќе тргне ретроградно подоцна во јули, на 23-ти. Венера ни го отвора срцето; ја носи суштината на љубовта, романтиката, задоволството, играта и изобилството. Тоа е изразито женска енергија која ни овозможува да се предадеме и да го прифатиме она што е и да бидеме присутни во нашето битие.

Како што влегува во Лав, обрнете внимание на темите што се развиваат за вас, бидејќи тоа може да биде показател за тоа што оваа ретроградна енергија на Венера ќе предизвика во вас. Секогаш кога се случува ретроградна Венера, често поминуваме низ некакво будење на срцето, па знајте дека ако нешто тешко излезе на површина во јуни, ќе добиете повеќе одговори низ ретроградниот период на Венера.

Младата Месечина во Близнаци на 17 јуни е одлична можност да преземете акција за вашите цели и намери. Одлично е да имате визионерско пано и да запишете што сакате да привлечете, но понекогаш треба да преземете нешто. Ова е многу активна млада Месечина за вас, затоа почнете да преземате чекори во насоката што ве повикува.

Оваа млада Месечина е исто така многу корисна за секое патување, па ако сте сакале да патувате, ова е добро време да преземете акција.

Сатурн, исто така, станува ретрограден на 17 јуни под влијание на младата Месечина. Деновите по младата Месечина би можеле да бидат малку предизвикувачки. Можеби имате некои пречки што треба да ги надминете или можеби работите не се средени или организирани како што би сакале да бидат. Само преземете мали чекори и бидете методични. Работите ќе се случат во совршено време.

Скорпија

Полната Месечина на 3 јуни би можела да биде совршена можност да запознаете нови луѓе или едноставно да се поврзете со оние што ги сакате. Поттикнете се да бидете малку посоцијални оваа сезона и видете како тоа го осветлува вашиот свет! Полната Месечина во Стрелец исто така може да биде прекрасна можност кога станува збор за вашите приходи. Ако имате проект за кој сте работеле напорно да го кренете на нозе, оваа полна Месечина може да го донесе вашиот кулминативен момент, што ќе ви овозможи да ги искусите наградите од сите ваши напори.

Ако на некој начин сакавте да ги зголемите приходите, оваа полна Месечина може да го отвори патот, помагајќи ви да ги преземете неопходните чекори за да побарате покачување. Од друга страна, можеби ќе сакате да ја напуштите вашата работа и можеби да барате нова која ќе биде поисплатлива. Се чини дека ова дефинитивно е тема околу оваа полна Месечина, затоа бидете свесни за вашата вредност и искористете ја оваа енергија доколку резонира.

Венера од 5 јуни ќе влезе во Лав, каде што ќе остане до октомври. Овој невообичаено долг престој на Венера се должи на нејзината претстојна ретроградност на 23 јули. Ретроградната Венера е време на заздравување и проширување на срцето. Обично се движиме низ емоции и ситуации кои се дизајнирани да нè доближат до нашата вистина и целосната моќ на нашето срце. Обрнете внимание на сите теми кои би можеле да ви се појават 5-6 јуни, бидејќи ова може да биде знак за тоа на што работите во текот на претстојниот ретрограден период на Венера.

17 јуни е млада Месечина во Близнаци. Оваа млада Месечина може да се чувствува малку тешка и да ве привлече навнатре, но нуди и нов почеток. Можеби ќе треба да се збогувате со нешто, но ова расчистување на просторот на крајот ќе процвета во нешто ново. Иако има мала тежина околу оваа млада Месечина, канализирајте ја во вашите креативни проекти. Искористете го ова време за пишување, цртање, сликање или вајање. Во суштина, работата со вашите раце ќе биде многу терапевтска за вас во овој момент.

Сатурн, исто така, станува ретрограден на 17 јуни под младата Месечина. Ретроградниот Сатурн е време кога сме поканети да разгледаме некои од нашите минати лекции. Можеби го чувствувате ова кога станува збор за романса во вашиот живот и што навистина значи љубовта за вас. Можеби ги преиспитувате вашите љубовни врски и што сакате од партнерот. Можете исто така да се фокусирате на тоа да се сакате себеси и она што ви треба за да се чувствувате хрането и поддржано одвнатре. Можеби изгледа како вашите потреби да се менуваат, но вие всушност само растете во подлабока свест за тоа што е навистина важно за вас.

Стрелец

Владеењето на Близнаците ќе ви го осветли светот! Ова е позитивна сезона за вас, а ви носи и полна Месечина во вашиот знак на 3 јуни. Ова се случува само еднаш годишно и тоа е енергија која дефинитивно треба да ја искористите максимално. Кога полната Месечина паѓа во вашиот знак, се верува дека ја активира вашата епифиза, помагајќи да се отклучат скриената мудрост, подлабоки интуиции и психички пораки. Може да се чувствувате особено чувствителни во овој момент, а вашите соништа исто така може да бидат живи. Обрнете внимание на какви било знаци или синхроничност, бидејќи Универзумот и вашите водичи/ангели најверојатно ќе бидат во контакт со вас!

Вашата интуиција може да ја зајакне и порталот Сребрена порта, кој го достигнува својот врв на 28 и 29 мај, непосредно пред вашата полна Месечина. Ова е период на моќна енергија за будење која може да ви помогне да ги продлабочите вашите духовни дарови и свесност. Ако сте сакале да добиете астролошко читање, ова може да биде моќно време за вас. Алтернативно, исто така е одлично време едноставно да се поврзете со вашата интуиција и да закажете читање на тарот карти за себе. Понекогаш пишувањето дневник може да ви помогне да примате пораки од повисоките сфери.

Од 5 јуни Венера влегува во огнениот Лав. Венера ќе помине долго време во Лав поради претстојната ретроградна состојба подоцна во јули. Венера е планета на љубовта, убавината, романтиката, парите и задоволството. Таа е симбол на божествената женственост и ќе биде особено активна за вас. Обрнете внимание на какви било работи поврзани со срцето што се појавуваат околу 5 јуни, бидејќи тоа може да биде поим за тоа какви лекции или теми ќе предизвика во вас претстојната ретроградна Венера.

На 17 јуни имаме млада Месечина во Близнаци, која ќе ви поттикне повеќе љубовни теми. Можеби ќе запознаете некој посебен, како нов љубовник или учител. Може да одлучите и да се придружите на партнерство со некој во бизнисот. Ова е добра млада Месечина за да се предизвикате себеси кога станува збор за луѓето со кои избирате да се опкружувате. Знајте ја сопствената вредност и не плашете се да поставите граници доколку е потребно. Не мора да кажете „да“ ако не се чувствувате усогласени.

Сатурн исто така станува ретрограден на 17 јуни, токму под влијание на младата Месечина. Ова би можело да додаде слој на тешкотии на младата Месечина, бидејќи Сатурн понекогаш може да создаде густина во нашите космички патеки. Секоја тежина што може да ја почувствувате е знак дека патувате подлабоко. За да избегнете конфликт, само преземете одговорност за себе и за своите постапки, наместо да се обидувате да ги контролирате постапките или однесувањето на другите.

Јарец

Владеењето на Близнаците започнува со порталот Сребрена порта. Ова е портал на висока фреквентна енергија што се емитува од ѕвездата Алдебаран. Оваа енергија може да помогне во подобрување на нашите ментални процеси, помагајќи ни да размислуваме побрзо, да собираме информации со поголема леснотија и да извлечеме повеќе мудрост од нашата интуиција. Ако сакате да ја продлабочите вашата интуиција и да се поврзете со вашето трето око, овој портал може да ги подобри вашите напори.

На 3 јуни имаме полна Месечина во знакот на Стрелец. Може да почувствувате потреба да се повлечете или да се чувствувате особено чувствителни. Иако ова може да изгледа малку непријатно, обидете се да го канализирате во креативна работа. Вие сте многу креативна душа, затоа искористете ја оваа енергија за да се изразите на некој начин преку уметност или рачна работа. Не мора да ги споделувате вашите креации со светот; ова може да биде за вас само ако ве натера да се чувствувате најдобро. Ако се чувствувате особено чувствителни или емотивни под оваа полна Месечина, поминувањето извесно време во осаменост или медитација може да ви помогне да ја постигнете рамнотежата што ја барате.

Од 5 јуни Венера влегува во Лав, каде што ќе остане до октомври. Овој исклучително долг престој се должи на фактот што Венера ќе биде ретроградна на 23 јули. Венера е планета на љубовта, убавината и задоволството, така што ова се темите со кои ќе работиме додека е ретроградна. Ако обрнете внимание на какви било работи поврзани со срцето што се случуваат околу 5 јуни, може да откриете дека тие се враќаат во овој ретрограден период.

На 11 јуни Плутон се враќа во вашиот знак, каде што ќе остане до крајот на годината. Плутон ве води во подземниот свет, до длабочините на вашата душа за да можете да се трансформирате и повторно да се родите во најавтентичната и најмоќната верзија на себе. Вашата мисија е речиси завршена, затоа држете се!

На 17 јуни има млада Месечина во Близнаци. Може да бидете доста зафатени оваа млада Месечина! Може да се справите со нов проект или можеби да завршите нешто што ви одземало многу време. Може дури и да преземете повеќе одговорности на работа, а тие обврски би можеле да доведат до поголем успех и награди за она што го работите. Секогаш сте вреден работник, па има добри шанси да земете сè што ќе ви се најде на патот и да јавате на брановите на успехот! Само запомнете да не дозволите премногу да прегорите или да се преоптоварите со обврски.

Сатурн, вашата владејачка планета, исто така е ретроградна под младата Месечина на 17 јуни, така што тоа може да доведе до проблеми од минатото од март 2023 година. Иако сте многу добри во справувањето со какви било проблеми што ќе се појават, бидете отворени да се потпрете на другите и да побарате поддршка доколку ви е потребна.

Водолија

Близнаците се воздушен знак, па секогаш ќе се чувствувате малку опуштено кога ќе дојде оваа сезона. Владеењето на Близнаците започнува со моќниот портал Сребрена порта. Овој портал може да ја подобри нашата ментална енергија, правејќи да се чувствуваме поостри, појасни и поангажирани. Може да откриеме и дека нашата интуиција е зголемена и нашето трето око е силно осветлено! Следете ги сите инстинкти или претпоставки што може да ги добиете во овој момент. Можеби ќе забележите дека вашите соништа се пророчки или помоќни за време на овој транзит. Верувајте на вашата внатрешна мудрост.

На 3 јуни имаме полна Месечина во знакот на Стрелец. Оваа полна Месечина е светла и весела и одлично време за авантура. Ако сте сакале да патувате некаде или да пробате нешто ново, можеби сега е вистинското време да го направите тоа! Сега, исто така, може да направи да се чувствувате прилично друштвени, затоа излезете таму и поврзете се со луѓето. Поканете ги вашите пријатели или присуствувајте на тој настан за вмрежување. Никогаш не знаеш кого би можел да сретнеш! Ова е прекрасна полна Месечина за да го проширите кругот и да создадете чувство на заедница во вашиот живот.

Венера од 5 јуни преминува во Лав, каде што ќе остане уште подолго време поради претстојната ретроградна состојба. Иако Венера нема да биде ретроградна до 23 јули, можеби ќе сакате да обрнете внимание на работите од срцето кои ве возбудуваат на почетокот на јуни. Што и да е во движење за вас, најверојатно ќе се врати во овој ретрограден период на Венера. Додека Лавот седи спроти вас на хороскопското тркало, ќе ја почувствувате енергијата на ретроградната Венера многу силно. Знајте дека имате моќно активирање на срцето и заздравување на односите на хоризонтот!

На 11 јуни, Плутон ќе го напушти вашиот знак Водолија и ќе се врати кај Јарецот до крајот на годината. Ова ќе ви донесе светлина. Плутон во Водолија ве поттикнува да патувате длабоко со цел да се трансформирате и да преминете во нов потенцијал. Но, засега се одмарате од оваа енергија. Уживајте додека трае!

Младата Месечина во Близнаци пристигнува на 17 јуни. Оваа млада Месечина има силна енергија бидејќи Сатурн е исто така ретрограден на овој ден. Многу сте запознаени со работата на Сатурн, така што ова не е ништо ново за вас, но можеби ќе треба да се вратите на лекциите од минатото. Младата Месечина е за нови почетоци, но постои чувство дека ќе треба да ослободите малку простор за да дозволите тие нови почетоци да пристигнат.

Размислете за тоа што повеќе не ви служи, а потоа работете со таа енергија за да знаете дека заслужувате подобро. За време на оваа млада Месечина, можеби ќе треба да се одморите и од сите ваши обврски. Не плашете се да побарате поддршка и помош од другите за да можете да здивнете.

Риби

Од март оваа година, Универзумот ве влече за ракав, охрабрувајќи ве да се засилите и да преземете одговорност за животот што сакате да го водите. Можеби сте морале да донесете некои тешки одлуки, но владеењето на Близнаците носи можност за преглед и проценка. Владеењето на Близнаците започнува со порталот Сребрена порта, достигнувајќи врв на 28/29 мај. Овој портал има моќ да го изостри вашиот ум и да го зголеми вашиот ментален капацитет. Можеби ќе ви биде полесно да научите нови работи или можеби ќе отклучите некоја длабока внатрешна мудрост. Обрнете внимание на вашата интуиција под оваа енергија.

На 3 јуни имаме полна Месечина во Стрелец, која ви носи прекрасни енергии, особено кога станува збор за вашата кариера. Ако имате нов проект да започнете или ако сте барале нова работа, знајте дека имате голема поддршка на ваша страна под оваа полна Месечина! Оваа полна Месечина исто така има моќ да ве поврзе подлабоко со вашата цел, затоа верувајте во какви било можности, бидејќи никогаш не знаете каде ќе ве одведат.

На 5 јуни, Венера влегува во Лав, каде што ќе остане до октомври. Оваа исклучително долга посета на Лав е последица на претстојната ретроградна на Венера која ќе се случи подоцна на 23 јули. Венера е планета на љубовта, врските и парите, па затоа обрнете внимание на овие теми во вашиот живот на почетокот на јуни. Многу е веројатно дека овие теми може да се вратат за подлабоко истражување кога Венера ќе оди ретроградна.

На 17 јуни имаме млада Месечина во Близнаци. Оваа млада Месечина може да ги раздвижи работите во вашиот дом и семеен живот. Можеби ќе треба да бидете со некој од вашето семејство или на вашиот дом му треба вашето внимание. Можеби размислувате и за создавање сопствено семејство, без разлика дали тоа е да имате деца или да создадете тесна мрежа на пријатели кои се како вашето семејство. Ако сакате да внесете нова енергија во вашиот простор, ова е одлична млада месечина за да преземете акција.

На 17 јуни Сатурн исто така станува ретрограден, што ќе биде голем космички настан за вас бидејќи Сатурн е во вашиот знак. Ретроградниот Сатурн ќе ги поттикне лекциите на кои работевте од март оваа година. Кои теми беа присутни за вас во тоа време? Веројатно овие теми ќе се вовлечат во вашата свест за да можете да посветите повеќе внимание на работите што допрва треба да се решат.

Сатурн бара од вас да се засилите и да преземете одговорност за вашиот живот и наследството што сакате да го оставите зад себе. Сатурн може да ве натера да работите напорно за да го постигнеме ова, но дефинитивно нуди и свои награди. Ретроградниот Сатурн може да донесе период на напорна работа во вашиот живот, но можете да го замислите Сатурн како ваш учител. Да, лекциите и обуката можат да бидат предизвикувачки, но кога ќе излезете од другата страна, ќе бидете мајстор.

Подготви: Сузана Дулчиќ за atma.hr

Тагови
реклама

Откриен нов вид „екстремно агресивна“ змија

Read more

Тројца исчезнати туристи во Грција најдени мртви

Read more

Ангелов бара кружен тек кај збунувачката крстосница со чести сообраќајки во Аеродром

Read more

Најздравата риба во светот што треба да ја јадете еднаш неделно

Read more

Живот

Голем неделен хороскоп од 17 до 23 јуни

Read more

Внимавајте: Отровната риба змеј може да се сретне во Грција, Хрватска, Црна Гора и во Албанија

Read more

„Само додај Coca-Cola“ – прва кампања во Македонија целосно креирана со AI

Read more

5 уреди кои секогаш треба да ги исклучите пред да одите на одмор

Read more
 

Магазин

Три работи што апсолутно ви се потребни ако сакате успешна врска

Читај повеќе
  • play_arrow

Рецепт на денот: Пилешко „а ла Тоскана“

Читај повеќе

Голем неделен хороскоп од 17 до 23 јуни

Читај повеќе

Внимавајте: Отровната риба змеј може да се сретне во Грција, Хрватска, Црна Гора и во Албанија

Читај повеќе

Како телото ви сигнализира дека не се движите доволно?

Читај повеќе

„Само додај Coca-Cola“ – прва кампања во Македонија целосно креирана со AI

Читај повеќе

5 уреди кои секогаш треба да ги исклучите пред да одите на одмор

Читај повеќе

Најздравата риба во светот што треба да ја јадете еднаш неделно

Читај повеќе

3 суплементи кои не треба да ги земате на своја рака

Читај повеќе