Почнува 36-тото издание на Макфест

Триесет и шестото  издание на Фестивалот на музика „Макфест“ ќе се одржи денеска и утре.

Првата вечер е посветена  на изведувачи кои првпат се појавуваат на сцената на „Макфест“, додека втората е замислена како финале.

Денеска фстивалската програма ќе ја отвори, Калина Велковска со изведбата на композицијата „Четири“ .

Според годинешниве правила, петте најдобри композиции се пласираат во финалето за следната вечер. Во втората вечер ќе настапат неколкукратнaта победничка на „Макфест“ Александра Јанева, Мартинијан Кириловски, потоа Роберт Билбилов, Ѓоко Таневски, Интервали, Лара, Пепа,Eye Cue и други.

На 17-ти настапуваат „Тумбао салса бенд“, а на 18-ти Александар Митевски и Драган Спасов –Дац, заедно  со “Brasstet Skopje”. 

Тагови
реклама

Јавноста незадоволна од статуата на покојниот пејач: Ако ова е Тоше...

Read more

Осум секс митови што важат само во порно филмови

Read more

Четири нови авиодестинации од Скопје до крајот на годинава

Read more

Газдата на Њукасл пречекан со транспарент: Треба да си терорист и убиец за да купиш англиски клуб

Read more

МК сцена

16 октомври 2007, загина Тоше Проески

Read more

5 октомври 2007, последниот концерт на Тоше

Read more

„Преспав“ бара две деца за улоги во новата сезона

Read more

Почнува 36-тото издание на Макфест

Read more
 

Сцена

Јавноста незадоволна од статуата на покојниот пејач: Ако ова е Тоше...

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавена аудиоснимка од повикот во Брза помош откако Болдвин пукаше во колегите

Читај повеќе

„Sex and the City“: Приказна по која не треба да се водите

Читај повеќе

Нови детали за инцидентот со Болдвин: На филмскиот сет имало големи проблеми

Читај повеќе

Алек Болдвин: Срцето ми е скршено поради трагичниот инцидент

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Сите фризури на Џенифер Анистон: Од легендарната Рејчел до шишките во „Horrible Bosses“

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Први снимки од местото на трагедијата: Болдвин пукал во импровизирана црква

Читај повеќе

Алек Болдвин уби колешка и го рани режисерот додека снимаше сцена

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за мистеријата „Ambulance“

Читај повеќе